Charytatywny 24-godzinny challenge pływacki dla Świetlikowa.

 


Już w ostatni weekend lutego, na Wodnym Parku w Tychach, odbędzie się sportowo-charytatywny projekt pływacki, podczas którego tyski sportowiec ekstremalny Andrzej Kowalczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia jak największej liczby kilometrów w ciągu 24-godzin.

Dla tyszanina ważniejsze niż zmierzyć się ze swoim dotychczasowym rekordem pływackim z 2020 roku (1724 długości basenów w 24-godziny), ważniejsze jest by zwrócić uwagę na problemy finansowe i zachęcić do wsparcia tyskiego Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”, którego sytuacja finansowa nigdy nie była tak dramatyczna.

Toczy się walka o przetrwanie i dalsze działanie tego wspaniałego miejsca dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Projektem apelujemy o wsparcie Świetlikowa.

Zachęcamy spółki i przedsiębiorstwa do okazania wsparcia i przekazania darowizny na rzecz Świetlikowa, poprzez bezpośredni kontakt z Hospicjum.

Świetlikowo można wesprzeć również za pomocą :

– Wsparcie za pomocą utworzonej przez nich Zrzutki – https://zrzutka.pl/fsnt4p

– Przekazanie 1,5% na rzecz tyskiego hospicjum, przy rocznym rozliczeniu podatkowym.

– Pojawienie się w dniach wydarzenia na Wodnym Parku, gdzie Świetlikowo na holu głównym będzie miało swoje stoisko, dające możliwość wsparcia finansowego, np. poprzez zakup maskotki-świetlika  .

Liczy się każda pomoc.

Patronat nad projektem zapewnił pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka.

Organizatorami wydarzenia są: Andrzej „Sportowa Perspektywa” Kowalczyk, Fundacja Hospicjum dla dzieci „Świetlikowo”, Wodny Park Tychy, Miasto Tychy.Źródło : https://umtychy.pl/