Porażka tyskich hokeistów po rzutach karnych.

W niedzielę, 18 lutego odbyła się 42. kolejka TAURON Hokej Ligi. W Tychach nieoczekiwanie lepsza była Comarch Cracovia, która triumfowała w karnych. Pięć rzutów karnych wykorzystał Gustaf Berling.

Na Stadionie Zimowym po 30. minutach Cracovia prowadziła 1:0. Po trzech tercjach było 2:2. W dogrywce bramki nie padły a w karnych lepsi byli krakowianie. Gustaf Berling pokazał, że jest wybitnym specjalistą od karnych, wykorzystał aż pięć.

Następna kolejka odbędzie się w piątek, 23 lutego. W 43. kolejce Podhale zagra z GKS Tychy (godz. 18).

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:3 (0:0, 2:2, 0:0, d. 0:0, k.6:7)

• 0:1 Adam Raska – Tomas Vildumetz – Sebastian Brynkus (22:02) 5/4
  • 1:1 Alan Łyszczarczyk – Filip Komorski – Tomas Fucik (30:50)
  • 2:1 Christian Mroczkowski – Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk (31:15)
  • 2:2 Johan Lundgren – Tomas Vildumetz – Gustaf Berling (37:50)
  • 2:3 Gustaf Berling (decydujący rzut karny)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Nilsson, Kaskinen; Łyszczarczyk, Komorski, Mroczkowski – Jaromersky, Ciura; Padakin, Rac, Viitanen – Jaśkiewicz, Bizacki; Gościński, Turkin, Korenchuk – Pociecha, Bukowski, Tavi, Ubowski, Marzec.