Policjanci ujęli złodzieja recydywistę.

 


Policjanci codziennie wysyłani są na interwencje związane z kradzieżami sklepowymi, których sprawcy zostają ujęci przez pracowników placówek handlowych lub ochroniarzy. Na jedno z takich zgłoszeń wysłano we wtorek policjantów Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, którzy pełnili służbę na terenie naszego miasta. Okazało się, że kradzież, na której został przyłapany złodziej, nie była incydentalna…

We wtorek (30 stycznia) dyżurny tyskiej jednostki został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży na terenie hal targowych. 34-letni mężczyzna ukradł z lokali handlowych kurtki i torbę podróżną, których łączna wartość sięgała blisko 1000 złotych. Po przewiezieniu sprawcy do policyjnej izby zatrzymań i ustaleniach poczynionych przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie o wiele więcej podobnych czynów.

Mundurowi ustalili, że w okresie kilku ostatnich tygodni 34-latek wielokrotnie kradł w różnych miejscach na terenie Tychów. Wśród jego łupów znalazła się przede wszystkim odzież, ale również środki spożywcze, chemiczne i alkohol. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na ponad 5600 złotych. Okazało się również, że mężczyzna był już w przeszłości karany za kradzieże, dlatego usłyszał zarzuty w warunkach powrotu do przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Wczoraj decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór, polegający na regularnym obowiązku stawiennictwa w tyskiej komendzie. Losem sprawcy zajmie się teraz sąd.