Mark Viitanen zawodnikiem GKS Tychy.

 


Siła ofensywna tyszan przed najważniejszą fazą sezonu wzmocniona. Do zespołu dziesięciokrotnych zdobywców Pucharu Polski dołączył Mark Viitanen. Rosły napastnik z Estonii w obecnym sezonie występuje w Marma Ciarko STS Sanok, a podczas wczorajszego bezpośredniego pojedynku z GKS strzelił Kamilowi Lewartowskiemu bramkę.

Viitanen urodził się 4 kwietnia 1998 roku w Talinie. Swoją przygodę z polską ligą rozpoczął dwa lata temu w Toruniu. Podczas pierwszego sezonu w Polsce zgromadził na swoim koncie 8 bramek oraz 17 podań w 44 spotkaniach. W barwach KH Energa Toruń występował razem z Illią Korenchukiem.

Obecny sezon Mark Viitanen rozpoczął w Marma Ciarko STS Sanok. W barwach sanockiej drużyny nowy napastnik trójkolorowych rozegra jeszcze dwa spotkania (28.01 przeciwko Re-Plast Unii Oświęcim oraz 30.01 z GKS Katowice). Młody Estończyk w tym sezonie na taflach Tauron Hokej Ligi zgromadził 13 punktów za 11 bramek i 2 kluczowe podania.

Rok 2024 nowy nabytek trójkolorowych przywitał w znakomitej formie strzeleckiej. Podczas spotkania przeciwko KH Energa Toruń (05.01.2024) zapisał na swoim koncie aż 4 bramki.

Kontrakt Marka Viitanena z GKS Tychy będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejny.