Z austriackiej Bundesligi do Tychów. Julius Ertlthaler wzmacnia Trójkolorowych.

 


26-letni pomocnik, Julius Ertlthaler podpisał kontrakt z GKS-em Tychy! Parafowana z zawodnikiem umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Jest to transfery definitywny. Zawodnik został wykupiony z klubu WSG Tirol, rozgrywającego swoje spotkania w austriackiej Bundeslidze.

Swoją piłkarską karierę Julius rozpoczął w drużynie ASV Pöttsching, skąd trafił do SV Mattersbur. Następnie niemal 5 lat spędził w zespole Burgenland, gdzie piął się po szczeblach młodzieżówki, by w końcu znaleźć się w pierwszym zespole. Kolejnym przystankiem w karierze piłkarza był zespół TSV Hartberg. Ostatnio reprezentował barwy ekstraklasowego WSG Tirol, skąd został wykupiony do Zielono-czarno-czerwonych.

Julius urodził się 25 kwietnia 1997 roku, ma 169 cm wzrostu. Jest piłkarzem prawonożnym. Reprezentował także kadrę Austrii U21 w 3. spotkaniach.

W austriackiej Bundeslidze zameldował się na murawie 16 razy, zdobył 2 bramki i odnotował 1 asystę. Dwukrotnie wybiegł też na boisko w meczach pucharowych ÖFB-Cup.

Do tej pory w sumie rozegrał 207 meczów, strzelił 13 goli i zapisał na swoim koncie 17 asyst.