Sebastian Riedel nowym wokalistą Dżemu.

 


21 grudnia 2023 r. legendarny zespół Dżem poinformował w swoich mediach  społecznościowych, iż rozstaje się z dotychczasowym wokalistą. Teraz formacja poinformowała, iż Macieja Balcara zastąpi Sebastian Riedel.

Kiedy zespół Dżem w swoich mediach społecznościowych wydał oświadczenie, że rozstaje się z dotychczasowych wokalistą – Maciejem Balcarem, który z formacją związany był od ponad 20 lat, pojawiło się wiele pytań.

Fani zaczęli się zastanawiać, co dalej z przyszłością legendarnej bluesowej kapeli. W sieci pojawiło się również mnóstwo spekulacji dotyczących tego, kto przy mikrofonie zastąpi Balcara.

Jak się okazało, na wyjawienie nazwiska nowego wokalisty formacji nie musieliśmy długo czekać. 10 stycznia Dżem w swoich mediach społecznościowych poinformował, że miejsce Macieja Balcara od 6 kwietnia 2024 zajmie Sebastian Riedel.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 6 kwietnia 2024r. do zespołu DŻEM jako nowy wokalista dołączy Sebastian Riedel. Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań – napisał zespół w poście na Instagramie.

Z kolei Sebastian Riedel napisał : Drodzy. 6 kwietnia br. rozpoczynam współpracę z zespołem Dżem, grupą od zawsze i z wiadomych powodów mi bliską. Od tego dnia będę dzielił swoje artystyczne życie pomiędzy macierzystą formację Cree oraz Dżem, jednocześnie nie rezygnując z autorskich projektów. Przez trzydzieści lat nieprzerwanej działalności muzycznej byłem blisko twórczości zespołu Dżem, choć jako priorytet stawiałem zawsze własne działania artystyczne. Po nagraniu blisko dziesięciu autorskich płyt i zrealizowaniu wielu muzycznych marzeń wyznaczam sobie nowe wyzwanie. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na koncertach.

 


Źródło : https://zloteprzeboje.pl/