Koduj z Gigantami po raz czternasty! Zapisy na największe bezpłatne warsztaty z programowania wystartowały.

 


Tym razem uczestnicy wcielą się w rolę Poszukiwaczy Kodów, a w trakcie zajęć będą mieli wyjątkową okazję do eksplorowania krain pełnych labiryntów, ukrytych skarbów, a także odszukiwania błędów w kodzie. Każdy może wybrać spośród wielu języków programowania. 

 Warszawa, 8 stycznia 2024 r. – Giganci Programowania, czyli największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, ma przyjemność ogłosić start zapisów na 14. edycję darmowych warsztatów z programowania – Koduj z Gigantami. Od 3 stycznia każdy może zapisać swoje dziecko do najnowszej odsłony wydarzenia, której tematem przewodnim jest hasło “Poszukiwacze Kodu”.

Świat kodowania na wyciągnięcie ręki

 Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania. Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

Dołącz do Poszukiwaczy Kodu i odkrywaj kolejne zagadki

Poszukiwania, podróże i przygody to ważne doświadczenia wpływające na rozwój dziecka. Odkrywanie i eksploracja rozwijają takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, ale też kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Właśnie dlatego 14. edycja największych bezpłatnych warsztatów z programowania w Polsce będzie o Poszukiwaczach Kodu.

Na wszystkich uczestników w styczniu i lutym czekają  kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele, a nawet opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli udać się w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla Poszukiwaczy błędów w kodzie.

Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać?

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również rozwiązywania codziennych problemów.

Czternastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki Poszukiwaczy Kodów. Chcemy w ten sposób pokazać, że nauka programowania oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży również dużo radości i zabawy. – powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbędą się w dniach 20.01-3.03.2024 r. Zajęcia w placówkach Gigantów i szkołach partnerów odbywają się na terenie każdego z województw. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin.

Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży, a każdy uczestnik będzie mógł wybrać spośród poniższych paneli tematycznych:

7-9 lat

 • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
 • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

10-12 lat

 • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
 • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
 • Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat

 • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
 • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
 • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/miasto.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w województwie śląskim objęli: Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój – Pani Anna Hetman, Prezydent Miasta Zabrze – Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Katowice – Pan Michał Krupa,  Prezydent Miasta Gliwice – Pan Adam Neuman, Prezydent Miasta Chorzów – Pan Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Bielska-Białej – Pan Jarosław Klimaszeski, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego – Pan Mieczysław Kieca, Prezydent Miasta Mysłowice – Pan Dariusz Wójtowicz, Prezydent Miasta Świętochłowice – Pan Daniel Beger, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Pan Rafał Piech, Prezydent Miasta Rybnika – Pan Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Będzin – Pan Łukasz Komoniewski, Prezydent Miasta Zawiercie – Pan Łukasz Konarski oraz Prezydent Miasta Żory – Pan Waldemar Socha.

Patronami honorowymi wydarzenia są również: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK. Ogólnopolski patronat medialny objęli: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat.

Lista placówek na terenie województwa śląskiego, w których dostępne będą zajęcia stacjonarne znajduje się poniżej, a także na oficjalnej stronie wydarzenia:

 • Cyniarska 36, Bielsko-Biała
 • Piekarska 6, Bytom
 • Aleja Jana Pawła II, Częstochowa
 • Adama Mickiewicza 10A, Racibórz
 • Tuwima 1, Racibórz
 • Kpt. Serafina Myśliwca 16, Racibórz
 • Henryka Sienkiewicza 33, Zabrze
 • Główna 1, Ruda Śląska
 • Tadeusza Kościuszki 54, Rybnik
 • Wojska Polskiego 21, Pszczyna
 • Korfantego 2, Katowice
 • Zwycięstwa 10, Gliwice
 • Bema 2, Tychy
 • Żytnia 10, Sosnowiec
 • Królowej Jadwigi 12, Dąbrowa Górnicza
 • Karola Olszewskiego 22, Jaworzno
 • Gliwicka 35, Tarnowskie Góry