1000 złotych oraz 18 punktów karnych dla pirata z BMW.

 


Agresywna jazda kierującego bmw zakończyła się dla niego grzywną w wysokości 1000 złotych oraz 18 punktami karnymi. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na naszą skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek.

Dzięki nagraniu przesłanemu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej policjanci ustalili tożsamość 30-letniego kierującego bmw i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Mężczyzna w Tychach na ulicy Beskidzkiej naruszył obowiązek jazdy prawostronnej, jechał z prędkością utrudniającą ruch innym, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu oraz hamował w sposób stwarzający zagrożenie w ruchu. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych oraz kosztami postępowania sądowego. Na jego konto trafiło także 18 punktów karnych.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu – POWIADOM POLICJĘ!

Prześlij je na skrzynkę Stop Agresji Drogowej

Koniecznie opisz: Data, godzina zdarzenia, miejscowość, droga/ulica, numer rejestracyjny ujawnionego pojazdu (jeśli jest widoczny).Źródło : https://slaska.policja.gov.pl/