Plan przygotowań GKS-u Tychy w przerwie zimowej.

 


Po rozegranym ostatnim meczu w 2023 roku zawodnicy GKS-u Tychy otrzymali od trenera Banasika 3 tygodnie wolnego. Przerwa na odpoczynek drużynie zdecydowanie się przyda, bowiem styczeń i luty zapowiada się niezwykle pracowicie.

Zespół Trójkolorowych do treningów wróci 8 stycznia. Po pełnym mikrocyklu treningowym rozegra w Tychach sparing z Hutnikiem Kraków, który zaplanowany jest na 13 stycznia. Sobota i niedziela tydzień później, a więc 19 i 20 stycznia to również czas na mecze kontrolne w Tychach. Pierwszy z nich tyszanie zagrają z katowicką GieKSą, a drugi z GKS-em Jastrzębie.

Po sparingach, 26 stycznia, drużyna wyruszy do chorwackiej miejscowości Medulin, gdzie spędzi 10 dni w ramach obozu przygotowawczego do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Na miejscu, oprócz cyklu treningowego, GKS Tychy rozegra turniej piłkarski (grupa B w niniejszych rozgrywkach). Mecze Tyszan w Medulin zostały zaplanowane na 28 i 31 stycznia oraz 2 lutego. Miejsca 5-7 będą kończyć rozgrywki w dniu 5 lutego, zaś walka o podium rozstrzygnie się 6 lutego. Partnerów oraz godziny rozegrania naszych meczów podamy niebawem.

Po powrocie do Tychów zespół Zielono-czarno-czerwonych czeka jeszcze jeden sparing, tym razem wyjazdowy, który rozegrają z Zagłębiem Sosnowiec 10 lutego. W weekend 17/18 lutego wystartuje runda wiosenna Fortuna 1. Ligi. Pierwszym przeciwnikiem Tyszan będzie Odra Opole, którą podejmiemy przy E7 w ramach 20. kolejki rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy.