Dziesiąta z rzędu ligowa wygrana tyskiego GKS-u.

W meczu 27. kolejki Tauron Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS Tychy 4:6. Tyszanie w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i odnieśli dziesiątą z rzędu ligową wygraną.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla tyszan, którzy po pierwszej tercji prowadzili 3:0 a wszystkie trzy gole zapisał na swoim koncie Filip Komorski. O drugiej tercji podopieczni Pekki Tirkkonena będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze przejęli kontrolę nad grą i doprowadzili do remisu, a na początku trzeciej tercji objęli prowadzenie. Na szczęście końcówka meczu ponownie należała do GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)

• 0:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Alan Łyszczarczyk (08:52)
  • 0:2 Filip Komorski (11:05) 4/5
  • 0:3 Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk (18:32) 5/4
  • 1:3 Dominik Nahunko – Riley Lindgren – Vitalii Andreikiv (21:17)
  • 2:3 Riley Lindgren – Nikita Butsenko (29:30) 5/3
  • 3:3 Jakub Saur – Michał Bernacki – Nikita Butsenko (37:40)
  • 4:3 Michał Bernacki – Tomasz Kozłowski (50:47)
  • 4:4 Jan Jaromersky – Mateusz Gościński – Bartosz Ciura (53:51)
  • 4:5 Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Jeziorski – Oskar Jaśkiewicz (58:07)
  • 4:6 Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Jeziorski – Bartłomiej Pociecha (59:41) do pustej bramki

Zagłębie S. : P. Pośpieszny-R.Stadel, J. Shaura; R.Szturc,O. Valtola,P. Krężołek (2) – M. Charvat,W. Andrejkiw; A. Stojek,D. Tyczyński,D. Nahunko – M. Naróg,M. Kotlorz; R. Lindgrena,N. Bucenko,A. Karasiński-O. Krawczyk; A. Menc,M. Bernackiego,T. Kozłowski,K. Sikora. Trener: Piotr Sarnik.

GKS Tychy : K. Lewartowski-B. Pociecha,O. Jaśkiewicz; A. Łyszczarczyk,F. Komorskiego (4), B. Jeziorski-J. Jaroměřský,B. Ciura; C. Mroczkowski,M. Ubowskiego,J. Ty-M. Bryka,A. Nilssona; M. Gościński,W. Turkin (2), I.Korenczuk-O. Bizacki; J. Bukowski,J. Krzyżek,R. Galant(2),S. Marzec.