„Świeć Przykładem” – akcja profilaktyczna tyskiej policji skierowana do pieszych.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach po raz kolejny włączają się do akcji profilaktycznej skierowanej do pieszych pod nazwą „Świeć Przykładem”. Jej głównym celem jest przypomnienie, że korzystanie z elementów odblaskowych jest kluczowe, zwłaszcza teraz, gdy zimowa aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach, a przyczyną wielu wypadków może być nieodpowiednia widoczność.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci zajmujący się profilaktyką w tyskiej komendzie jak co roku aktywnie włączają się do akcji zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach pod nazwą “Świeć Przykładem”. W planowanych na poniedziałek (18 grudnia) działaniach wezmą również udział mundurowi z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, tyskiej Straży Miejskiej oraz Radio „Ekspress”.

Przedsięwięcie ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na fakt, że noszenie odblasków znacząco wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Uczestnicy akcji będą mieli również możliwość poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Działania odbędą się w godzinach 16:30-17:30 w dwóch punktach na terenie miasta:

– o godzinie 16:30 przy ulicy Edukacji w rejonie Stadionu Miejskiego,

– o godzinie 17:00 na Placu Baczyńskiego.

Pamiętajmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów, co znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Nosząc odblaski, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

Przyłącz się i zaświeć przykładem!


https://tychy.policja.gov.pl/