Nowa Alfa Romeo Milano będzie produkowana w Tychach.

 


Nowy model Alfy Romeo nazywa się MILANO. Alfa wybrała nazwę o silnej wartości historycznej dla pierwszego miejskiego SUV-a marki, wiernego jej sportowemu DNA, który będzie oferowany w wersji w 100% elektrycznej oraz w wersji spalinowej. Do jej produkcji przygotowano fabrykę w Tychach.

W kwietniu 2024 roku w Mediolanie, Alfa Romeo zaprezentuje pierwszego w swojej historii miejskiego SUV-a, który będzie dostępny również w wersji w 100% elektrycznej. Nazwa nowego modelu –  Milano – to prawdziwy hołd dla miasta, w którym wszystko się zaczęło 24 czerwca 1910 roku.

Wraz z Alfą Romeo Milano, marka powraca do segmentu B, największego w Europie, z nową propozycją, która jest ucieleśnieniem DNA marki i symbolem szlachetnego, włoskiego sportowego stylu. Pierwszy w 100% elektryczny sportowy model miejski stanowiący nową bramę do świata Alfa Romeo dla wszystkich, fanów Alfisti i nie tylko, którzy czekali na powrót marki do tego segmentu.

Nowy model jest ważny dla Polski, bo będzie powstawał w fabryce w Tychach i czekamy na niego od długiego czasu. Będzie to przy okazji pierwsza Alfa Romeo w historii, której produkcję wyprowadzono poza Włochy. Ma powstawać na tej samej linii produkcyjnej co Jeep Avenger i Fiat 600.