Bramka Bartłomieja Jeziorskiego w wygranym meczu Reprezentacji Polski z Włochami.

 


W czwartek, 14 grudnia w Klagenfurcie reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz w Pucharze Austrii. Biało-Czerwoni wypadli bardzo dobrze, pokonując Włochów 3:1. Bramki zdobyli Bartłomiej Jeziorski (GKS Tychy), Patryk Krężołek oraz Krystian Dziubiński. W piątek o godz. 17 nasz zespół zagra w finale Pucharu ze zwycięzcą spotkania Austria – Węgry.

W czwartkowym spotkaniu decydująca była druga tercja spotkania, w której podopieczni Roberta Kalabera zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Przy stanie 1:0 dla Włochów najpierw krążek wpakował do siatki tyszanin Bartłomiej Jeziorski, który jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Przy tej bramce asystowali Arkadiusz Kostek i Alan Łyszczarczyk. Pod koniec drugiej tercji gola strzelił Patryk Krężołek po podaniu Krystiana Dziubińskiego. Kapitan reprezentacji Polski też wpisał się na listę strzelców w ostatnich sekundach spotkania, kiedy Włosi grali bez bramkarza. W naszym zespole na pochwały zasłużył też John Murray, który wybronił sporo trudnych strzałów. W piątek o godz. 17 Biało-Czerwoni zmierzą się w finale Pucharu Austrii ze zwycięzcą meczu Austria – Węgry.

Ostatni raz z Austriakami Biało-Czerwoni zmierzyli się w poprzednim roku w meczach towarzyskich. W Grazu rywale wygrali 4:1 i 1:0. Z tym zespołem podopieczni Roberta Kalabera grali także w 2021 roku w Bratysławie w kwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie zakończyło się porażką 1:4. W 2023 roku Austriacy utrzymali się w Mistrzostwach Świata Elity. Drużyna uplasowała się na 14. miejscu, pokonując w decydującym meczu Węgrów 4:3 w karnych. Madziarzy spadli do Dywizji IA. Z tym zespołem Hokejowe Orły ostatnio rozegrały dwa spotkania towarzyskie. W kwietniu tego roku w Tychach Polacy wygrali 4:2, a później w Bytomiu 3:2.

WŁOCHY – POLSKA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Colli 3 – Jeziorski 24, Krężołek 40, Dziubiński 60

POLSKA: Murray – Wajda, Górny; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Dziubiński, Jeziorski – Horzelski, Zieliński; Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Florczak, Biłas; Tyczyński, Smal, Michalski. Trener: Kalaber


Źródło : https://polskihokej.eu/