Nowe radiowozy w bieruńskiej komendzie.

 


W Komendzie Powiatowej Policji w Bieruniu odbyło się oficjalne przekazanie nowych radiowozów. To dwa pierwsze takie pojazdy ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem. Jeden z nich Kia Ceed została zakupiona ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Urząd Miasta w Bieruniu, Urząd Miasta w Imielinie, Urząd Gminy Chełm Śląski, Urząd Miasta w Lędzinach oraz budżetu Policji. Drugi Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym został zakupiony ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz budżetu Policji.

Pierwszy to Kia Ceed została zakupiona ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Urząd Miasta w Bieruniu, Urząd Miasta w Imielinie, Urząd Gminy Chełm Śląski, Urząd Miasta w Lędzinach oraz budżetu Policji.

Drugi radiowóz marki Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym został zakupiony dzięki Starostwu Powiatowemu w Bieruniu oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz budżetu Policji.

Pojazdy te na co dzień będą pomagały w służbie policjantom, dbającym o bezpieczeństwo na terenie powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego.

To pierwsze w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy stróżów prawa.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Bieruńsko – Lędziński Bernard Bednorz, Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica, Burmistrza Miasta Imielin Jan Chwiędacz, Burmistrz Miasta Lędzin Krystyna Wróbel, Wójt Gminy Chełm Śląski – Stanisław Jagoda

Nie zabrakło również Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu oraz Naczelników Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego – wszyscy dołożyli starań, aby pozyskać środki na zakup nowych radiowozów, które będą służyły lokalnej społeczności.


Źródło : https://bierun.policja.gov.pl/