Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu.

 


Jak co roku w grudniu, serdecznie zapraszamy na JARMARK BOŻONARODZENIOWY w Bieruniu. Przed nami dwa dni niezwykłych przedświątecznych emocji. W dniach 16 – 17 grudnia bieruński rynek wypełni się mnóstwem atrakcji, występami artystycznymi i świątecznym klimatem.

Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój – tak zapowiada się dwudniowe wydarzenie, które zbliża się wielkimi krokami. Nasz bieruński rynek zamieni się w jarmarczne miasteczko. Uwaga! Będzie darmowa karuzela! Ponadto tegoroczną świąteczną nowością jest piękna bombka na rynku w Bieruniu, przy której warto zrobić sobie zdjęcia. Pojawi się też świąteczna ramka.

  • Sobota 16  grudnia będzie dniem handlowym – już od rana w naszym nastrojowym, jarmarcznym miasteczku będziecie mogli skorzystać z bogatej oferty przeróżnych stoisk rękodzielniczych oraz strefy gastronomicznej.
O 16:00 w świąteczny nastrój wprowadzi nas Orkiestra Dęta Piast, a wraz z naszymi chórami Chór „Polonia”Chór „Harmonia” oraz zespołami folklorystycznymi Zespół Folklorystyczny „Ściernianeczki” i Zespół Folklorystyczny Nowobierunianki zaśpiewamy kolędy, trzymając w dłoniach ciepłą herbatkę.
  • Niedziela 17 grudnia to dzień handlowo – artystyczny. Zapraszamy na występy dzieci i młodzież z bieruńskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych Bieruńskiego Ośrodka Kultury, którzy zaprezentują swój świąteczny repertuar.
W tym dniu (niedziela, 17 grudnia) zaprosimy także nagrodzonych w konkursie na kartkę świąteczną.
 
O 17:00 wystąpią Maciej Gucik Music i Mateusz Badura przy akompaniamencie akordeonu i gitary
 
O 18:00 wielka gratka dla wszystkich fanów baśni i teatru.
Wystąpi wyjątkowy Wrocławski Teatr Pantomimy – Wroclaw Mime Theatre ze spektaklem pt. „Królowa. Baśń podwórkowa”, którego inspiracją jest baśń „Królową śniegu” H.Ch.Andersena (reż. Artur Borkowski). To magiczny spektakl – scenografię do niego stworzy mapping na ścianie budynku Urzędu Miasta w Bieruniu
To koniecznie trzeba zobaczyć!

Młodzież z klasy gastronomicznej z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu (PZS Bieruń) zaprosi nas na warsztaty dekorowania pierników, a Bank PKO BP nauczy jak stworzyć piękne ozdoby świąteczne.

W trakcie trwania występów artystycznych, stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne będą cały czas dostępne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzenia wyjątkowego, świątecznego czasu na bieruńskim Rynku!Źródło : https://www.bierun.pl/