Podsumowanie 17 kolejki Fortuna 1 ligi.

Zimowa aura towarzyszyła meczom 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. Kilka spotkań zostało przełożonych na inny termin. Swój mecz przegrała Wisła Kraków, a lider tabeli zremisował w Katowicach.

Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
1:0 – Michał Bajdur 3′
2:0 – Michał Bajdur 12′
1:2 – Paweł Oleksy 32′
2:2 – Krystian Wachowiak 63′

To było ważne spotkanie zarówno dla Polonii Warszawa, jak i Stali Rzeszów. Obie ekipy w przypadku ewentualnego zwycięstwa mogły oddalić się od strefy spadkowej. W mecz znakomicie weszli zawodnicy beniaminka ze stolicy. „Czarne Koszule” nie potrzebowały nawet kwadransu, aby prowadzić 2:0. Dwukrotnie bramkarz ekipy z Podkarpacia pokonał Michał Bajdur. Stal się jednak nie podłamała i jeszcze przed przerwą zdobyła kontaktowego gola. W drugiej części spotkania rzeszowianie strzelili drugą bramkę i ten mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Stal utrzymała nad Polonią przewagę trzech „oczek”.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 2:1 (2:1)
0:1 – Szymon Sobczak (k.) 28′
1:1 – Lukas Spendlhofer 35′
2:1 – Florin Purece 44′

Wisła Kraków dobrze rozpoczęła ten mecz i jako pierwsza objęła prowadzenie. „Słonie” w zimowej i śnieżnej aurze radziły sobie jednak dobrze i najpierw doprowadziły do remisu, a później strzeliły drugiego gola. Wynik po pierwszej części potyczki utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra. Zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał zatem „Białą Gwiazdę” 2:1. Po tym spotkaniu doszło do zmian w sztabie szkoleniowym Wisły. Radosław Sobolewski nie będzie dłużej szkoleniowcem pierwszej drużyny „Białej Gwiazdy”.

GKS Katowice – Arka Gdynia 1:1 (0:1)
0:1 – Olaf Kobacki 19′
1:1 – Arkadiusz Jędrych (k.) 73′

Do Katowic na spotkanie z miejscowym GKS-em przyjechał lider Fortuna 1 Ligi, Arka Gdynia. Piłkarze prowadzeni przez Wojciecha Łobodzińskiego szybko strzeli pierwszego gola w tym spotkaniu. Arka utrzymywała skromne prowadzenie przez wiele minut, a mogła je podwyższyć po godzinie gry. Gdynianie nie wykorzystali jednak rzutu karnego. Kilka minut później „jedenastka” została przyznana katowiczanom, którzy zamienili ją na gola. Ten mecz zakończył się remisem 1:1. Arka nad drugim zespołem w tabeli ma trzy punkty przewagi.

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 – Tomasz Neugebauer 41′
2:0 – Dominik Piła 90′

Spotkanie w Gdańsku zapowiadało się bardzo ciekawie. Zmierzyły się ze sobą bowiem dwie drużyny, które jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. W tym pojedynku lepsi okazali się gdańszczanie, którzy wygrali z Miedzią 2:0. Lechia pierwszego gola strzeliła pod koniec pierwszej połowy, a drugiego w samej końcówce potyczki. Gdańszczanie w tabeli Fortuna 1 Ligi są na trzecim miejscu.

Znicz Pruszków – Odra Opole 1:0 (1:0)
1:0 – Wiktor Nowak 2′

Piłkarze beniaminka nie chcą się zatrzymać! Znicz odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, trzeci raz z rzędu rywala pokonał 1:0. Dziewięć punktów w trzech spotkaniach zdecydowanie poprawiło sytuację w tabeli drużyny z Pruszkowa. W niedzielę Znicz odniósł zwycięstwo tym bardziej cenne, bo ograł wicelidera Fortuna 1 Ligi. Beniaminek gola strzelił już w 2. minucie spotkania i prowadzenia nie oddał do ostatniego gwizdka sędziego. Nad strefą spadkową drużyna z Pruszkowa zdobywa coraz większą przewagę. Odra aktualnie jest wiceliderem.

Mecze: Górnik Łęczna – GKS Tychy, Resovia Rzeszów – Wisła Płock, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zostały przełożone na inny termin, o czym będziemy informować w osobnych komunikatach. Spotkanie Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godzinie 17:30. W pierwotnym terminie ten mecz miał zostać rozegrane 30 listopada o godzinie 18:00.