9 osób poszkodowanych trafiło do śląskich szpitali po zderzeniu samochodu z autobusem.

 


Służby ratunkowe przez kilka godzin pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach porannych przy ulicy Turyńskiej. 9 osób poszkodowanych trafiło do śląskich szpitali. Apelujemy do kierowców, o rozsądek za kierownicą! Oblodzone jezdnie wydłużają drogę hamowania, a w takiej sytuacji nie trudno o kolizję czy wypadek.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, około godziny 6.30 na drodze przyzakładowej biegnącej wzdłuż ulicy Turyńskiej w Tychach, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodu marki Volkswagen z autobusem komunikacji miejskiej marki Solaris. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 9 osób, podróżujących volkswagenem, które przetransportowano do szpitali w Tychach, Mikołowie i Oświęcimiu. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący byli trzeźwi. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby ratunkowe, a mundurowi ustalają teraz przebieg i okoliczności wypadku.

Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo oblodzone drogi stwarzają duże utrudnienia na drodze. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz utrzymanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy jezdnia jest oblodzona.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/