Warsztaty perkusyjne z Sergiem Bellottim.

 


Zapraszamy wszystkich pasjonatów perkusji na wspaniałe wydarzenie. 16 listopada w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach odbędą się warsztaty perkusyjne z Sergiem Bellottim – profesorem klasy perkusji w Berklee School of Music w Bostonie.

Sergio Bellotti pochodzi z Bari we Włoszech. Pasja do muzyki i znakomita gra na perkusji zachęciły go do przeniesienia się do Bostonu w 1995 roku, aby studiować w Berklee College of Music. Wkrótce po przybyciu do Stanów Zjednoczonych Sergio poznał swojego długoletniego partnera muzycznego, niezwykłego basistę – Tino D’Agostino, z którym założył grupę jazz fusion Spajazzy. Poza profesurą w Berklee, gdzie studiują studenci z całego świata, Sergio jest także artystą wizytującym w GM Drum School w Turynie we Włoszech oraz wykładowcą w Conservatorio Della Svizzera Italiana w Lugano w Szwajcarii oraz założycielem grupy „Do You Speak Drumming?”

Jako uznany pedagog prowadzi kursy mistrzowskie oraz warsztaty perkusyjne na całym świecie.  O swojej pracy mówi: Mój stosunek do nauczania jest bardzo praktyczny: nie jestem fanem teoretyzowania muzyki. Wierzę, że najlepszym nauczycielem jest nasze ciało. Perkusja jest bardzo fizyczna więc kiedy pocisz się przez pół godziny, Twoje ciało wysyła Ci sygnały o tym co możesz robić, a czego nie. To jak z uczeniem się gwizdać. Nie byłbym w stanie nauczyć Cię gwizdać. Musisz starać się naśladować mnie, aż Ci się uda. Pragnę aby wszyscy moi uczniowie czuli prawdziwą pasję do muzyki. Mam ogromne szczęście mieć kontakt z muzyką i chcę aby inni też mieli taką szansę i kochali to tak bardzo jak ja”.

W swojej karierze muzycznej Sergio nagrywał lub dzielił scenę ze światowej klasy muzykami, takimi jak Joe Louis Walker, Mike Stern, The Platters, The Drifters, Tom Scott, Nathan East, Robben Ford, Alessandra Belloni, Bernard Purdie czy Rocco Ventrella. Występował również na międzynarodowych festiwalach, m.in.:  Montreal Drum Fest, The Golden Jazz 2015 w Chinach, Bari in Jazz 2010, Cape Breton International Drum Fest, Berklee World Percussion Festival czy PASIC. Oprócz tego, że jest artystą i pedagogiem jego talent docenili najwięksi producenci sprzętu perkusyjnego jak Yamaha, Remo, Sabian, Vic Firth. Niezależnie od tego czy gra, nagrywa czy uczy, Sergio Bellotii jest prawdziwym człowiekiem renesansu.

Zapraszamy do zapisów!

Zapisy: 32 438 20 61, 32 438 20 60


Źródło : https://kultura.tychy.pl/