W Bieruniu powstanie żłobek miejski.

 


Świetna wiadomość! Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę na dofinansowanie budowy gminnego żłobka w Bieruniu, a właściwie oddziałów żłobkowych, w których przewidzianych jest 46 miejsc dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na to długo wyczekiwane przedsięwzięcie Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie rządowe w kwocie blisko 2 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dodajmy, że nasze Miasto posiada już gotową dokumentację projektową na budowę nowoczesnego budynku.

Miasto Bieruń otrzymało dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 na budowę gminnego żłobka przy ul. Chemików 39 w Bieruniu. Dofinansowanie w wysokości 1 872 223,05  pochodzi ze środków KPO w wysokości 1 649 652,00 zł oraz środków budżetu państwa w wysokości 222 571,05 zł.

– Jednak to, co osiągnęliśmy, to dopiero początek. Otrzymane środki, choć niewielkie w stosunku do kwoty całej inwestycji, stanowią ważny krok w realizacji znacznie większej wizji. Już teraz mamy gotową dokumentację projektową na budowę nowoczesnego budynku przeznaczonego na oddziały przedszkolne i żłobkowe – napisał na swoim Fanpage’u Burmistrz Krystian Grzesica. – Powstanie on w miejscu dawnego Bieruńskiego Centrum Usług, przy ul. Chemików – dodał.

Maksymalny termin realizacji inwestycji to koniec maja 2026 roku.

Poniżej zamieszczamy orientacyjną wizualizację zaprojektowanego budynku. Oczywiście budynek będzie pełnił funkcję żłobka, więc jego wygląd zostanie dostosowany do tej roli.

wizualizacjaŹródo : https://www.bierun.pl/