Kolejna porażka GKS-u Tychy przy Edukacji.

GKS Tychy przegrał z Lechią Gdańsk 1:3 i spadł na piate miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi. Jedyną bramkę dla tyszan zdobył w 52 minucie Bartosz Śpiączka.

Już w 3. minucie meczu bardzo dobrą okazje stworzyli sobie gospodarze. Minimalnie niecelnie głową uderzył jednak Daniel Rumin, jednak ucierpiał on także w tej akcji. W 8. minucie fajną akcję stworzył Dominik Piła, który wypatrzył Camilo Menę, a ten oddał strzał na bramkę Kikolskiego.

W 24. minucie Maksym Chlań popisał się piękną indywidualną akcją, ograł kilku rywali, wszedł w pole karne tyszan i wyprowadził Biało-Zielonych na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od… czerwonej kartki dla drugiego trenera GKS-u Tychy. W 47. minucie Damian Sylwestrzak wyrzucił z boiska Michala Farkasa.Z trybun mecz oglądał także Dariusz Banasik, który w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę.

W 52. minucie gospodarze wyrównali po golu Bartosza Śpiączki, którego nie upilnował Dominik Piła. Chwilę później Biało-Zieloni jednak znów prowadzili. Kapitalny strzał zza pola karnego oddał Rifet Kapić. W 61. minucie było już 3:1 dla Lechii. Wynik podwyższył Tomas Bobcek, który świetnie wykończył kontrę Tomasza Neugebauera.

GKS Tychy – Lechia Gdańsk 1:3

Bramki: 52′ Bartosz Śpiączka – 24′ Maksym Chlań, 54′ Rifet Kapić, 61. Tomass Bobcek

GKS Tychy: 1. Maciej Kikolski – 24. Dominik Połap, 16. Jakub Budnicki (46′ 33. Jakub Tecław), 6. Nemanja Nedić (C), 4. Marko Dijaković – 17. Marcel Błachewicz, 20. Norbert Wojtuszek, 23. Mateusz Radecki (75′ 26. Jakub Bieroński), 10. Przemysław Mystkowski (46′ 7. Wiktor Niewiarowski), 8. Marcin Szpakowski (46′ 18. Bartosz Śpiączka) – 9. Daniel Rumin (75′ 88. Natan Dzięgielewski)

Lechia Gdańsk: 29. Bogdan Sarnawski – 11. Dominik Piła, 3. Elias Olsson, 4. Andriei Chindris, 23. Miłosz Kałahur – 30. Maksym Chlań (90′ 21. Jakub Sypek), 99. Tomasz Neugebauer (67′ 79. Kacper Sezonienko), 5. Iwan Żelizko, 8. Rifet Kapić (74′ 6. Jan Biegański), 7. Camilo Mena (90′ 16. Louis d’ Arrigo) – 89. Tomas Bobcek (67′ 9. Łukasz Zjawiński)