Ponad 131 tysięcy złotych zebrano podczas kwesty na tyskich cmentarzach.

 


W ramach 24 Kwesty Listopadowej uzbieranych zostało 131 559,76 Zł !
Kwesta prowadzona była na terenie 2 cmentarzy komunalnych w Świerczyńcu i Wartogłowcu dzięki uprzejmości Dyrekcji : Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach oraz na 5 cmentarzach parafialnych dzięki uprzejmości Proboszczów: Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach i Ducha Świętego w Tychach, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach, Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach. Wolontariusze kwestowali również przy cmentarzu Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.
W ramach kwesty hospicjum otrzymało wsparcie finansowe od Wiernych ze zbiórki zorganizowanej w dniu 1 listopada br. przez Ks. Proboszcza Parafii św o Pio na Mąkołowcu.
Wolontariuszami tego dnia byli UCZNIOWIE Zespół Szkółu nr 1 w Tychach, Zespółu Szkół nr 7 w Tychach, Technikum nr 2 w Tychach,
I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im C K Norwida, III Liceum Ogólnokształcącego w Tychach, WOLONTARIUSZE HOSPICYJNI z RODZINAMI oraz OSOBY PRYWATNE.
Organizatorzy zbiórki zawsze bardzo mocno angażują się w akcję hospicyjną. Przygotowania są bardzo intensywne, ale warto! Bezcenny jest dla nich każdy Wasz uśmiech i ciepłe słowo, kiedy kwestują na cmentarzach.
W tym szczególnym dniu Wszystkich Świętych okazaliście wsparcie ciężko Chorym pokazując to co w życiu najważniejsze – Miłość, która nigdy nie umiera.
Wielkie serca okazali nam również DARCZYŃCY: pani Maria Jaworek, pani Lidia Siwy, pani Barbara i Krystian Sikora, pani Małgorzata i Adam Leśniewscy, pan Michał Bąk, pan Sławomir Patyna, przekazując bezpłatnie dobry poczęstunek. Również pomieszczenia na bazy kwesty były udostępnione bezpłatnie w Szkole Podstawowej nr 8 im. św. Jana Pawła II w ZSP nr 3 w Tychach oraz w Domu Parafialnym Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz utrzymania Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej 17 w Tychach, który powstał jako votum wdzięczności za Pontyfikat św. Jana Pawła II.