Koniec przygody GKS-u w Pucharze Polski. Legia lepsza od tyszan.

Nie było niespodzianki na tyskim Stadionie Miejskim przy Edukacji 7. W 1/16 Fortuna Pucharze Polski tyski GKS uległ faworyzowanej Legii Warszawa 0:3. Mecz obejrzała rekordowa liczba widzów w liczbie 𝟏𝟑𝟔𝟑𝟗 osób.

w 10 minucie po świetnym podaniu Bartosza Slisza gola strzelił Blaz Kramer. Idealnie przyjął piłkę, ustawił ją do strzału i huknął na tyle mocno, że stojący w bramce GKS-u Adrian Kostrzewski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Trzy minuty później Gil Dias podał w tłoku do Marca Guala, a ten oddał sytuacyjny strzał z kilku metrów i Kostrzewski musiał drugi raz wyciągać piłkę z siatki.

W 35 minucie niezłym podaniem popisał się Josue, Paweł Wszołek wyprzedził obrońcę, poczekał na odpowiedni moment i zagrał do Kramera, a ten z bliska trafił do pustej bramki.

GKS Tychy – Legia Warszawa 0:3 (0:3)

• 0:1 – Blaž Kramer – 10 min
  • 0:2 – Marc Gual – 13 min
  • 0:3 – Blaž Kramer – 35 min

GKS: Kostrzewski – Machowski (46. Dijaković ż), Tecław, Nedić, Budnicki ż, Błachewicz, Wojtuszek, Żytek (40. Radecki), Rumin (46. Mikita), Śpiączka (74. Skibicki), Niewiarowski (46. Mystkowski).

Legia: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek (80. Rosołek), Slisz (88. Strzałek), Celhaka, Gil Dias – Josue (80. Elitim), Gual (71. Gual) – Kramer (71. Pekhart)