Będzie rekord frekwencji na Stadionie Miejskim w Tychach ?

 


To będzie wielkie piłkarskie święto. W czwartek na Stadionie Miejskim, GKS Tychy zmierzy się z Legią Warszawa. Od kilku dni całe miasto żyje tym wielkim wydarzeniem, a organizatorzy przewidują pobicie rekordu frekwencji. Najwięcej kibiców zasiadło bowiem przy Edukacji w 2016 roku podczas pojedynku z GKS Katowice. Wtedy derbowy mecz obserwowało 11 489 osób. Teraz licznik sprzedanych wejściówek zatrzymał się na 10 700 i cały czas idzie do góry.

Klub od kilku tygodni prowadzi promocyjną ofensywę. W Tychach w wielu miejscach widać reklamy promujące spotkanie z Legią, a ponadto zawodnicy i trener spotkali się z kibicami w jednej z galerii handlowych. Na tym nie koniec, bo piłkarze przyjęli zaproszenie tyskich szkół  w których zachęcali uczniów do wspierania zespołu podczas czwartkowego meczu. Sporo treści pojawiło się również w klubowych mediach. Przed spotkaniem z „Wojskowymi” GKS Tychy nakręcił nawet specjalny spot w którym bohaterowie przenieśli się do dawnych czasów.

Klub młodszym kibicom o pojedynkach z „Wojskowymi” przypominał również w formie wywiadu. Na oficjalnym kanale fani  mogli wysłuchać bowiem wspomnień legendy „Trójkolorowych”, Zbigniewa Szulca, który przytoczył ciekawą historię na temat meczu z Legią Warszawa.

Czwartkowy mecz z Legią Warszawa będzie 66. spotkaniem GKS-u Tychy na szczeblu centralnym w rozgrywkach Pucharu Polski. Co ciekawe tyszanie dwukrotnie rywalizowali z „Wojskowymi” w „Pucharze Tysiąca Drużyn” i zawsze górą byli Legioniści.

Kibice w Tychach odliczają już godziny do wielkiego piłkarskiego święta, a  w dniu meczu na wszystkich fanów będą czekały dodatkowe atrakcje. W mobilnym punkcie sprzedaży będzie można nabyć limitowaną kolekcję gadżetów. Klub przygotował m.in kolekcjonerskie bilety, plakaty, proporczyki, szaliki oraz specjalne wydanie programu meczowego.