Tyscy policjanci zatrzymali sprawców 32 oszustw.

 


Tyscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili sprawców oszustw, którzy wystawiali telefony komórkowe do sprzedaży na portalach internetowych, jednak nie zamierzali wywiązywać się ze złożonych zamówień. Kryminalni ustalili tożsamość sprawców i ich zatrzymali. Oszuści zajmujący się przestępczym procederem usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od października 202do stycznia bieżącego roku. Sprawcy za pośrednictwem internetu oferowali na sprzedaż telefony komórkowe, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał. Szczegółowa analiza uzyskanych informacji pozwoliła na ustalenie policjantom tożsamości oszustów.

Okazało się, że przestępczym procederem zajmowali się 36-letnia mieszkanka Tychów oraz 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Bierunia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para wspólnie dokonała 32 przestępstw oszustw, na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Obie osoby przyznały się w do zarzucanych im czynów. Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych ujawniono 30 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/