Produkowany w Tychach Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „Auto Europa 2024”.

 


Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „Auto Europa 2024” – to już jedenasta nagroda, którą zdobył produkowany w Tychach model marki Jeep.

Sukces Jeepa® Avengera wśród publiczności i ekspertów trwa nieprzerwanie: pierwszy w historii, w 100% elektryczny SUV marki Jeep zdobył kolejny prestiżowy tytuł – „Auto Europa 2024” przyznawany przez członków UIGA, Włoskiego Związku Dziennikarzy Motoryzacyjnych, wspieranych przez jury składające się z osób opiniotwórczych i entuzjastów marki. Pierwszy w 100% elektryczny SUV Jeepa zdobył przewagę nad 20 nowymi modelami i został uznany za najlepszy samochód produkowany i sprzedawany w Europie w oparciu o kryteria z zakresu innowacyjności, designu, jakości i kosztów eksploatacji.

Wraz z najnowszym wyróżnieniem, kolekcja międzynarodowych nagród zdobytych przez produkowanego w Polsce Jeepa Avengera od chwili jego premiery powiększyła się do jedenastu. W styczniu br., zdobył prestiżowy tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2023”: jury złożone z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 22 krajów doceniło kompaktowego B-SUV-a, przyznając mu tytuł „Samochodu Roku”.
Luty przyniósł kolejne tytuły, pierwszy z nich to „Najlepszy rodzinny SUV” przyznany w plebiscycie Women’s World Car of the Year, a drugi to uznany w Polsce „Auto Lider 2023” w kategorii miejskich SUV-ów i crossoverów.
W marcu, Jeep Avenger zdobył dwa kolejne tytuły przyznane przez Top Gear UK: „Najlepszy miejski samochód elektryczny” i „Samochód elektryczny roku”, a w kwietniu ponownie w Wielkiej Brytanii został nagrodzony  tytułem „Najlepszego małego samochodu” w konkursie Autocar Awards 2023.
„Elektryczny samochód roku” to tytuł przyznany w maju przez Top Gear, natomiast w czerwcu Jeep Avenger został „Miejskim samochodem roku” w plebiscycie Wirtualnej Polski oraz zwycięzcą w konkursie Autovista Group Residual Value Award 2023 w kategorii małych samochodów elektrycznych.
Wreszcie we wrześniu, przed zdobytym przedwczoraj tytułem „Europejskiego Samochodu Roku 2024” we Włoszech, Jeep Avenger triumfował w konkursie Autonis Design Awards jako „Najpiękniejszy mały SUV 2023”.

Jeep Avenger nadal zachwyca: ekscytujący i będący obietnicą dobrej zabawy, Avenger jest pierwszym w 100% elektrycznym SUV-em marki i pierwszym zaprojektowanym w Europie. Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym SUV-ie o długości 4,08 metra oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Będący czystym wyrazem „esencji wolności”, Avenger oferuje charakterystyczne dla marki Jeep osiągi w kompaktowej formie, która idealnie odpowiada oczekiwaniom europejskich klientów, gwarantując spokój ducha w każdych warunkach, zarówno na drodze, jak i na off-roadowych szlakach. Wnętrze jest przestronne i wszechstronne, a model jest wyposażony w kompletny zestaw systemów ADAS i najnowocześniejsze technologie zapewniające w pełni cyfrowe wrażenia z jazdy. Nowy układ napędowy obejmuje 400-woltowy silnik elektryczny zapewniający bezstresowy zasięg do 400 km w cyklu WLTP i do 550 km w jeździe miejskiej. Ponadto, dzięki możliwości szybkiego ładowania, zaopatrzenie się w codzienną dawkę energii wystarczającą na pokonanie 30 km zajmuje tylko trzy minuty. Avenger jest również dostępny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 li mocy 100 KM.