Skwer przy ul. Cienistej, Bema i Bałuckiego – nowa przestrzeń dla mieszkańców.

 


Zakończyły się prace na skwerze przy ulicach Cienistej, Bema i Bałuckiego. Powstała wyjątkowa przestrzeń do wypoczynku i spotkań.

Inspiracja Architekturą i Funkcjonalność

Projekt tego skweru opiera się na otaczającej architekturze budynków. Zastosowaliśmy moduł w kształcie kwadratu, nawiązujący do wnęk elewacji budynków, który umożliwił nam stworzenie różnorodnych stref. Na skwerze znajdziecie miejsce do rekreacji, ogród społeczny, wybieg dla psów, oraz przestrzenie integracyjne, które zachęcają mieszkańców do spotkań i wspólnych aktywności.

Komfort i Estetyka

Dla zwiększenia atrakcyjności, postawiliśmy na elementy umeblowania miejskiego, takie jak ławki, sześcienne siedziska w kolorystyce żółtej, drewniane podesty w nieregularnym kształcie, stoły piknikowe oraz drewniane donice na uprawy. Ponadto, zainstalowaliśmy stojaki rowerowe, kosze na odpady i pojemniki na psie odchody. Wszystko to, aby ten skwer stał się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zachowaliśmy Istniejącą Zielenią

Wszystkie istniejące drzewa na terenie skweru pozostały nietknięte, co dodaje uroku i naturalnego piękna temu miejscu.

Ścieżki i Nasadzenia Zieleni

Ścieżki zostały wyznaczone w miejscach już istniejących przedeptów i wykonane z płyt betonowych, aby nie uszczelniać dodatkowo terenu. Na wschodniej stronie skweru znajdziecie ścieżki w postaci plastrów z drewna, które wtapiają się w otaczającą zadrzewioną przestrzeń. Wzbogciliśmy też skwer nasadzeniami zieleni, wśród których znajdują się derenie, kaliny, hortensje, oczary, róże pomarszczone, a także kompozycje bylin oraz traw ozdobnych.

Dla Ptaków i Owadów

Zadbaliśmy o ekosystem skweru, sadząc krzewy, które stanowią pożywienie dla ptaków oraz byliny przyciągające owady. Dla owadów przygotowaliśmy domki, które pomagają w utrzymaniu równowagi przyrodniczej.

Oświetlenie

Dla komfortu spacerowiczów zainstalowaliśmy sześć lamp oświetlenia parkowego wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych.


Źródło : https://tzuk.tychy.pl/