XVI Tyskie Dni Literatury – Konrad Imiela.

 


MBP Tychy / Mediateka – 23.10.2023 r., godz. 18:00

„Jestem aktorem, opowiadam historie wymyślonych postaci, przebieram się za nie. Na koncertach opowiadam o pewnym czterdziestoparolatku w wielkim mieście, w Europie. W pewnych okolicznościach, w pewnym wieku, przeżywamy podobne rozterki i emocje.”

Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Capitol we Wrocławiu, to aktor teatralny i filmowy, kompozytor i autor tekstów piosenek i reżyser teatralny. Przez lata pełnił funkcję dyrektora artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wśród zgromadzonych nagród znajdziemy Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego czy II nagroda w Kabaretonie Festiwalu polskiej Piosenki w Opolu.

Wystapił w kilkunastu znanych produkcjach: „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Na dobre i na złe”, „Tancerze”, stworzył kilkanaście recitali i nagrał kilka płyt.

Powtarza, że czuje się przede wszystkim artystą, ale od czasu do czasu potrzebuje odskoczni od wszystkich profesji, które wykonuje. Piosenki z własnymi tekstami, to swoistego rodzaju wentyl bezpieczeństwa, przez który wypuszcza na świat osobiste rozważania i doświadczenia.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tym artystą interdyscyplinarnym!


Źródło : https://kultura.tychy.pl/