Tyscy policjanci ujęli złodzieja hulajnog.

 


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu tyskiej komendy ustalili tożsamość 31-letniego mężczyzny, który jednej nocy dokonał dwóch kradzieży z włamaniem. Łupem złodzieja padły między innymi dwie hulajnogi elektryczne. Okazało się, że sprawca działał w warunkach recydywy, dlatego za popełnione przestępstwa grozi mu teraz większy wyrok.

We wrześniu do tyskiej komendy przyszła kobieta, aby zgłosić włamanie do swojej piwnicy. Policjanci ustalili, że sprawca uszkodził zamek, wygiął drzwi, a następnie dostał się do środka, skąd ukradł dwie hulajnogi elektryczne. Straty wycenione zostały na blisko 2500 złotych. Następnego dnia do mundurowych zgłosił się kolejny pokrzywdzony, zawiadamiając o tym, że z jego zamkniętego samochodu skradziono papierosy i pieniądze. Dodatkowo z baku jego pojazdu ubyło około 10 litrów paliwa.
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu prowadzili początkowo dwa odrębne postępowania, aby ustalić sprawców opisanych wyżej przestępstw. Po zebraniu dokumentacji oraz dowodów w sprawie, między innymi na podstawie monitoringu wytypowali, że sprawcą obydwu kradzieży z włamaniem może być ten sam mężczyzna.
Okazało się, że ustalenia śledczych były trafne. 31-letni tyszanin po usłyszeniu zarzutów kradzieży z włamaniem, przyznał się do ich popełnienia. Z uwagi na to, że przestępstwa te popełnił w warunkach recydywy, kara, która mu grozi, może być wyższa. Teraz o jej wymiarze zdecyduje sąd.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/