GKS Tychy zdobył Superpuchar Polski !!

 


W środę, 18 października na Stadionie Zimowym zdobywca krajowego pucharu GKS Tychy zmierzył się z mistrzami Polski GKS Katowice. Tyski zespół zagrał pod wodzą nowego trenera Fina Pekki Tirkkonena i po kapitalnym widowisku wywalczył prestiżowe trofeum. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. Decydującego gola strzelił Bartosz Ciura. Dla katowiczan była to pierwsza porażka w sezonie po dwunastu kolejnych zwycięstwach.

Miejscowa drużyna wystąpiła w specjalnych retro koszulkach, które nawiązywały do strojów meczowych z sezonu 1987/1988. Wtedy GKS Tychy po raz pierwszy w historii sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

W środę tyszan prowadził Fin Pekka Tirkkonen, który pracował w czołowych europejskich ligach, m.in. z drużyną szwajcarską EHC Kloten zdobył krajowy puchar, pracował też w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech i w Danii. Z duńską drużyną Herning Blue Fox wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem. Alan Łyszczarczyk zauważył bardzo dobrze ustawionego Bartłomieja Jeziorskiego i idealnie podał do swojego kolegi z drużyn, „Jezior” z bliska wpakował krążek do bramki. Katowiczanie doprowadzili do remisu pod koniec pierwszej tercji, wykorzystując grę w przewadze – gola strzelił Bartosz Fraszko.

Druga odsłona też była remisowa. Najpierw bramkę dla GieKSy zdobył Joona Monto, a dla tyszan skutecznie wykorzystując rzut karne Vitkar Turkin oraz Roman Rac. Końcówka znowu należała do podopiecznych Jacka Płachty. Reprezentant Polski Mateusz Michalski wykorzystał błąd tyskiej obrony i pokonał bramkarza Tomasa Fucika.

W trzeciej tercji po bardzo twardej i zaciętej walce w 58 minucie i 39 sekundzie Bartosz Ciura uradował kibiców. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. Tyszanie przełamali również serię porażek z GieKSą, bo wcześniej przegrali aż osiem kolejnych meczów.

A już w piątek, 20 października trzynasta kolejka TAURON Hokej Ligi. JKH zagra z Podhalem (18:00), Unia z GKS Tychy (18:00), Marma Ciarko STS z Zagłębiem (18:00), a Cracovia z liderem z Katowic (18:30). Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.

GKS Katowice – GKS Tychy 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Fraszko 20, Monto 24, Michalski 39 – Jeziorski 13, Turkin 31, Rac 33, Ciura 59

GKS Tychy Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Jaromersky, Nilsson, Mroczkowski, Rac, Korenchuk – Pociecha, Ciura, Gościński, Turkin, Padakin – Bizacki, Ubowski, Krzyżek, Galant, Marzec.

GKS Katowice Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Hitosato – Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Michalski – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Bepierszcz.


Źródło : https://polskihokej.eu/