Projekt budynku LODOWATO w Tychach z wyróżnieniem w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna”.

 


W Muzeum Śląskim odbyła się gala konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

 W tym roku Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego powędrowała do projektantów dwóch realizacji – są nimi – kino plenerowe w Suszcu oraz zrewitalizowany Plac Niepodległości w Rudzie Śląskiej.

W kategorii „obiekt użyteczności publicznej” pierwsze miejsce zajęła rewitalizacja budynku Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, zaś miejsce drugie – rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej.

W konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego przyznano także dwa wyróżnienia. Rewitalizację przestrzeni „Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego” w Dąbrowie Górniczej wyróżniono w kategorii „przestrzeń publiczna”, zaś projekt rozbudowy budynku gastronomicznego w Tychach w kategorii „obiekt użyteczności publicznej”.

Obiekt Lodowato, w rejonie kompleksu rekreacyjnego Paprocany, zaprojektowany został przez Szymona Borczyka i Dawida Marszolika z pracowni architektonicznej Paradox w Tychach. Projekt Lodowato jest odpowiedzią na bezkompromisowe połączenie wielu pozornie niemożliwych do zespolenia zagadnień w projektowaniu: pomysłu, wymagań inwestora, funkcjonalności, a także kompozycji z przestrzenią