Pomóżmy Zuzi – córeczce tyskiego dzielnocowego.

 


Na co dzień on pomaga innym, dziś sam potrzebuje wsparcia dla swojej córeczki. Zuzia jest córką tyskiego dzielnicowego, która od urodzenia boryka się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nie sposób nawet wymienić wszystkich przeciwności, z którymi musi się zmierzyć ta niespełna trzyletnia dziewczynka. Ma już za sobą kilka operacji i cewnikowań serduszka, cierpi na porażenie mózgowe, straciła słuch… Pokażmy swoje serca – każdy może pomóc małej Zuzi!

Zuzia od urodzenia zmaga się z ciężką wadą serca o nazwie Tetralogia Fallota. Zamiast wyjścia do domu, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie, 4 poważne operacje i cewnikowania serca. Dziewczynka w wyniku przebytych operacji, stosowanej silnej antybiotykoterapii i całemu procesowi mającemu na celu ratowanie jej życia, straciła słuch. Stwierdzono u niej obustronną głuchotę, która niestety jest nieodwracalna, a wizyta u kolejnego specjalisty uświadomiła rodziców, że ich jedyna córka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W tej trudnej sytuacji rodzice nie tracą jednak nadziei na lepsze życie dla Zuzi.

Dzięki codziennej rehabilitacji, determinacji, wielu wysiłkom i ciężkiej pracy Zuzia zyskuje kolejne umiejętności. Niestety wymaga to kosztownych wizyt u różnego rodzaju specjalistów oraz inwestycji w oprzyrządowanie medyczne i rehabilitacyjne, mające na celu ułatwienia jej funkcjonowania. Abyśmy mogli kontynuować wysiłki dążące do poprawy stanu zdrowia Zuzi, niezbędna jest dalsza pomoc materialna, gdyż każdego miesiąca ponosimy ogromne koszty – mówi tata Zuzi, st. sierż. Adam Buras.

Najwięcej środków pochłania zwykła, codzienna rehabilitacja. Zuzia cały czas pozostaje pod opieką fizjoterapeutów, rehabilitantów, neurologopedy, surdologopedy, logopedy, pedagoga, kardiologa, otolaryngologa, neurologa i okulisty. Uczęszcza też na zajęcia z hipoterapii, która jest jedną z form rehabilitacji stosowanych u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Tym samym koszty związane z leczeniem Zuzi pochłaniają całość dochodów rodziców, którzy nieustannie walczą o lepsze jutro swojej małej córeczki.

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc – każdy może wesprzeć Zuzię poprzez przekazanie dowolnej sumy na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/zuzia-buras.

Nie bądźmy obojętni i pokażmy swoje serca!


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/