Spotkanie dla tyskich rodzin – rozmowa o trudnościach w rozwoju dziecka.

 


We wtorek 10 października zapraszamy na drugie spotkanie z serii pn. „Mama, Tata, Dziecko praca. Jak to ogarnąć?”. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o trudnościach rozwojowych dzieci. W programie konsultacje z ekspertkami poświęcone zaburzeniom emocjonalnym, mutyzmowi czy dysleksji rozwojowej.

„Mama, Tata, Dziecko, praca i trudności w rozwoju” to temat drugiego z czterech wydarzeń organizowanych dla tyskich rodzin pod hasłem „Mama, Tata, Dziecko praca. Jak to ogarnąć?”.

W ramach wydarzenia, które odbędzie się 10 października w Miejskim Centrum Kultury w Tychach będziemy rozmawiać z ekspertami o trudnościach w rozwoju dziecka, gdzie szukać wsparcia kiedy rodzic spotyka się z zaburzeniami emocjonalnymi, mutyzmem czy dysleksją rozwojową. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z porad radcy prawnego z zakresu prawa pracy, powrotu na rynek pracy, spraw pracowniczych i rodzinnych. Podczas spotkania rodziców dzieci zapraszamy na warsztat z elementami arteterapii „Umiem, potrafię, dam radę!”.

PROGRAM

  • 16.30 -18.30 Dyskusje z ekspertkami na temat zaburzeń emocjonalnych, mutyzmu, dysleksji rozwojowej | Agnieszka Prymus, Magdalena Szczekot-Jania, moderatorka: Agnieszka Lewko
  • 16.30 -19.30  „Umiem, potrafię, dam radę!”  – warsztaty dla dzieci
  • 16.30-19.30 –   dyżur prawnika: Krzysztof Suter
  • 18.30-19.30 –   dyżur ekspertów: konsultacje z  psychologami, pedagogami, neurologopedą

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26

Termin: 10 października 2023 r.

Wydarzenie organizuje Fundacja Pasja Rozwoju przy dofinansowaniu z budżetu Miasta Tychy.

Kolejne spotkania odbędą się 14 listopada i 12 grudnia.


Źródło : https://umtychy.pl/