Kampania promocyjna prezentująca Województwo Śląskie.

 


Ruszyła kampania promocyjna prezentująca bogactwo, różnorodność i wyjątkowy charakter województwa śląskiego

Celem kampanii „Śląskie. Złapiesz swój rytm” jest podkreślenie i wzmocnienie wizerunku województwa śląskiego jako atrakcyjnego regionu dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców. Akcja ma zachęcić do odkrywania niezwykłych atrakcji, pięknych krajobrazów i kulturalnego dziedzictwa regionu. W województwie śląskim każdy może znaleźć przestrzeń dla siebie, do studiowania, rozwijania kariery, realizowania pasji.

„Województwo śląskie to przestrzeń niezwykle ciekawa, zróżnicowana kulturowo. Jesteśmy dumni z tego bogactwa i chcemy się nim chwalić, stąd pomysł na nową kampanię promocyjną pokazującą nasze największe walory i potencjał regionu. To zaproszenie do odkrywania województwa śląskiego na własną rękę i zachęta do budowania tu swojej przyszłości w oparciu o dobrą ofertę edukacyjną, atrakcyjne miejsca pracy, świetną infrastrukturę, ale też przyrodę, kulturę i turystykę. Śląskie się zmienia, jest zielone i przyciąga atrakcjami, a naszym celem jest sprawienie, by było miejscem przyjaznym do życia i rozwijającym się z naszymi mieszkańcami. Chcemy budować naszą przyszłość w oparciu o innowacje i nowe technologie, stąd tak istotna rola nauki i uczelni wyższych w tym procesie. To w ich murach kształcą się specjaliści, którzy nie tylko zasilą rynek pracy, ale co istotne, zdefiniują na nowo potencjał i szanse rozwojowe regionu. Śląskie przez dziesięciolecia było gospodarczym sercem Polski i jestem przekonany, że po odejściu od przemysłu ciężkiego wciąż może odgrywać równie istotną rolę” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Kampania pokazuje, że województwo śląskie to nie tylko zaawansowany przemysł i bogata historia. To także nowe technologie, dobre wynagrodzenia, relatywnie najniższe bezrobocie w kraju oraz znakomite zaplecze edukacyjne i kulturalne.

Region promowany jest poprzez spoty radiowe, filmowe, podcasty, nośniki zewnętrze – billboardy i citylighty, social media. Kampania obejmuje swoim zasięgiem nasz region oraz województwa: opolskie, łódzkie, świętokrzyskie, dolnośląskie i małopolskie. Ma na celu przyciągnąć młodych ludzi na nasze uczelnie i zachęcić do związania swojego życia zawodowego i osobistego z województwem śląskim.

Kampanię wspierają ambasadorzy regionu, związani z nim od lat i kochający to miejsce – Rahim, legenda polskiego rapu oraz Dawid Koczur – @Synek ze Śląska – prezenter, model i dziennikarz pochodzący z Lędzin.

STRONA KAMPANII


Źródło : https://www.slaskie.pl/