Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK – Namibia i Botswana.

 


Klub Wilkowyje MCK – 09.10.2023 r., godz. 19.00

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: tel.: 32 227 26 22 / 691 770 344, klub@mck.tychy.pl

Zapraszamy na Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK. „Namibia i Botswana- góry, przyroda, przestrzeń” opowiada Robert Gondek.

Wyprawa do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą w ramach projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Głównym celem było wejście na najwyższe góry obu państw. Udało się. Robert Gondek zdobył Königstein w Namibii (około 2 606 m n.p.m.) i Otse Hill w Botswanie (1 491 m n.p.m.) dokładając kolejne dwa miejsca na mapie zrealizowanych wejść na afrykańskie szczyty.
Jednak to nie tylko góry spowodowały, że w Namibii był po raz drugi. Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku. Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56-kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie. Niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów, ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi, zasięgu telefonów. Ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia. Namibia to cisza, spokój i brak pośpiechu. To unikalne chwile samotności z daleka od czegokolwiek. Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza. Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim przepiękne kolorowe ptaki. Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił zdjęcia podczas spływu mokoro. Ale w pamięci pozostanie przede wszystkim lot nad deltą Okavango.
Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii „Wyczyn roku 2016”, podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Jest też autorem licznych pokazów podróżniczych, nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Podróżnik jest autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. Prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Źródło : Klub Wilkowyje MCK