Trwa głosowanie w bieruńskim Budżecie Obywatelskim 2024

 


Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Miasta Bierunia 2024. Etap ten potrwa przez dwa tygodnie – do niedzieli, 15 pażdziernika (do godziny 23:59). W tym roku mieszkańcy do wyboru mają 5 projektów w kategorii projektów ogólnomiejskich (dużych) oraz 14 projektów o charakterze lokalnym (małych). Łącznie do wydania jest 650 tysięcy złotych – 250 tysięcy złotych na projekty ogólnomiejskie i 400 tysięcy złotych na projekty małe. Więcej informacji na www.bierun.budzet-obywatelski.org.

ZAGŁOSUJ ONLINE

Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować:

1. W głosowaniu udział biorą mieszkańcy Miasta Bierunia (niezaleznie od wieku).

2. Głosowanie odbywa się:

1) elektronicznie – za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego www.bierun.budzet-obywatelski.org – ZAGŁOSUJ ONLINE

2) osobiście – poprzez osobiste (indywidualne) pobranie, a następnie złożenie wypełnionej karty do głosowana w jednym z dwóch punktów konsultacyjnych – w którejś z bibliotek (ul. Chemików i ul. Jagiełły). Uwaga! W bibliotekach głosowac można w godzinach ich otwarcia!

3. Głosowanie odbywa się poprzez przydzielenie 1 pkt. dowolnemu projektowi z listy projektów ogólnomiejskich dotyczących ogółu mieszkańców całego miasta (dużych) oraz 1 pkt. dowolnemu projektowi z listy projektów lokalnych (małych). Łącznie mieszkaniec ma do rozdysponowania 2 pkt.

4. Każdy uprawniony może zagłosować tylko jeden raz.

Jakie projekty macie do wyboru?

LISTA PROJEKTÓW PODDANYCH POD GŁOSOWANIE

PUNKTY KONSULTACYJNE (działające w godzinach pracy placówek)

  • Miejska Biblioteka nr 1 na ul. Chemików
  • Miejska Biblioteka nr 2 na ul. Jagiełły

Uwaga! W bibliotekach głosowac można w godzinach ich otwarcia!

 


Źródło : https://www.bierun.pl/