Podsumowanie 10. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Zakończyła się 10. kolejka Fortuna 1 Ligi. Liderem pozostaje Odra Opole, która pokonała 1:0 GKS Katowice. Zadyszkę złapał Motor Lublin. W derbach Rzeszowa lepsza Stal, która pokonała Resovię.

Polonia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
1:0 – Mateusz Michalski (k.) 52′
2:0 – Szymon Kobusiński (k.) 87′

Polonia Warszawa potrzebowała zwycięstwa, aby poprawić swoją sytuację w tabeli Fortuna 1 Ligi. „Górale” też jednak nie byli w komfortowej pozycji. To jednak zespół beniaminka ze stolicy po ostatnim gwizdku sędziego jest bardziej zadowolony. Polonia już od 48. minuty grała w przewadze jednego zawodnika, a później wykorzystała dwa rzuty karne i ostatecznie zwyciężyła 2:0. Z dziesięcioma punktami „Czarne Koszule” oddaliły się od strefy spadkowej. „Górale” za to zajmują szesnaste miejsce.

Arka Gdynia – Motor Lublin 2:0 (1:0)
1:0 – Karol Czubak 45+1′
2:0 – Michał Marcjanik 71′

Motor Lublin przegrał trzecie ligowe spotkanie z rzędu. Beniaminek wciąż plasuje się w ścisłej ligowej czołówce, ale jego ostatnie wyniki muszą niepokoić fanów tego klubu. W ostatniej kolejce lepsza od lublinian okazała się Arka Gdynia, która zwyciężyła 2:0. Po tym meczu Motor nad Arką ma już tylko dwa punkty przewagi.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
0:1 – Mikołaj Lebedyński 4′
1:1 – Marcel Mansfeld 55′

Miedź Legnica również nie może się przełamać i pokonać przeciwnika. Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy na zwycięstwo czeka od 6. kolejki (kolejno: remis, remis, porażka, porażka, remis). Tym razem legniczanie podzielili się punktami z Chrobrym Głogów, a więc ostatnim zespołem w tabeli Fortuna 1 Ligi. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Głogowianie, którzy mecz kończyli w dziesiątkę, prowadzili od 4. minuty. W drugiej części spotkania Miedź doprowadziła do wyrównania. Żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Odra Opole – GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0 – Din Sula 76′

Odra Opole nie patrzy się na innych i sumiennie gromadzi kolejne punkty. Lider Fortuna 1 Ligi utrzymał prowadzenie w tabeli po zwycięstwie z GKS-em Katowice (1:0). Dla opolan był to już siódmy triumf w tym sezonie ligowym. Dla katowiczan to natomiast trzecia porażka z rzędu. GKS aktualnie zajmuje miejsce w środku ligowej stawki.

Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 – Adler Da Silva 41′
1:1 – Radosław Kanach 56′
2:1 – Andreja Prokic 88′

Na derby Rzeszowa wielu kibiców ostrzyło sobie zęby. I rzeczywiście emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Po pierwszej połowie Stal prowadziła 1:0. W drugiej części spotkania grająca w osłabieniu Resovia doprowadziła do remisu. Decydujące słowo należało jednak do Stali, która w końcówce potyczki strzeliła zwycięskiego gola. Dzięki tej wygranej Stal nieco oddaliła się od strefy spadkowej. Resovia jest natomiast przedostatnia.

Wisła Kraków – Wisła Płock 0:0

W Krakowie miejscowa Wisła podejmowała Wisłę z Płocka. W tym spotkaniu gole nie padły. Po bezbramkowym remisie Wisła Płock ma szesnaście punktów dzięki czemu zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli. „Biała Gwiazda” zgromadziła czternaście „oczek”, co daje jej dziewiątą pozycję.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk 0:0

Gole nie padły również w Niecieczy, gdzie miejscowy zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizował z Lechią Gdańsk. Po podziale punktów „Słonie” są blisko ścisłej ligowej czołówki. W podobnej sytuacji jest Lechia, która podobnie jak Bruk-Bet Termalica na swoim koncie ma piętnaście punktów.

GKS Tychy – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
0:1 – Shuma Nagamatsu 27′
1:1 – Jakub Budnicki 51′
2:1 – Daniel Rumin 80′

Trzy punkty do swojego dorobku dopisał GKS Tychy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika zajmuje trzecie miejsce w tabeli i do lidera traci cztery “oczka”. Tyszanie ze Zniczem przegrywali po pierwszej połowie, ale w drugiej części spotkania zdołali strzelić dwie bramki. Znicz po dobrym początku sezonu teraz jest coraz bliżej strefy spadkowej w Fortuna 1 Lidze.

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 – Paweł Żyra 52′
1:1 – Kamil Bębenek 88′

Górnik Łęczna to wciąż jedyna drużyna w Fortuna 1 Lidze, która w tym sezonie nie doznała jeszcze goryczy porażki. Zespół z Lubelszczyzny tym razem zremisował 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Zagłębie gola na wagę remisu strzeliło w końcówce potyczki. Klub z Łęcznej zgromadził już dwadzieścia punktów i do lidera traci trzy „oczka”. Zagłębie zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.