Jutro rusza Tyska Liga Futsalu.

 


Po 188 dniach na salony wraca Najlepsza Liga Świata! Liga na którą zwrócone są oczy całego świata i Liga w której grają najlepsi zawodnicy z Tychów i okolic. Już po raz 14 w naszym mieście ruszają rozgrywki, które elektryzują całą lokalną społeczność, a zawodnicy i kibice Tyskiej Ligi Futsalu zaczynają żyć „od weekendu do weekendu”. Doczekaliśmy się! W niedzielę o godzinie 8:40 pierwszy mecz Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu.

W sezonie 2023/2024 przeszliśmy istną metamorfozę dotyczącą systemu rozgrywek, a szansę na zdobycie Mistrzostwa TLF mają wszystkie zgłoszone zespoły, a jest ich w sumie 14. 10 drużyn w wyniku losowania zostało podzielone na grupę A i B z której awans do gry w II etapie w 1 lidze uzyskają po dwa najlepsze. Skład 1 ligi uzupełnią drużyny grające w Pucharze Biedronki, które obligatoryjnie mają zapewniony udział w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W II etapie 1 liga będzie zatem liczyła 8 drużyn, a 2 liga – 6 drużyn i od tego momentu rozpoczniemy prowadzenie wszelkich statystyk w tym m. in. Klasyfikację strzelców.

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki czeka nas od razu derbowe starcie pomiędzy ‘A’msterdam Duet Team, a Jesionami. W grupie A faworytami do awansu bezsprzecznie będą FC Dallas oraz Adwokaci Śląsk, dlatego też porażka w pierwszym meczu któregoś z zespołów z osiedla A, mocno skomplikuje im sprawę ewentualnego awansu. Pierwszy gwizdek sędziów nie tylko w tym spotkaniu, ale i całym sezonie 2023/2024 o godzinie 8:40.

W niedzielę w grupie B obejrzymy dwa pojedynki. Najpierw Piłkarscy Emeryci podejmą Unknown Team, a Antrax Lodowato zmierzy się z Kamratami z Wembley’a. Kibice TLF w szczególności czekają na występ złoto-czarnych, którzy przed sezonem przeszli istną rewolucję kadrową ściągając najlepszych graczy nieistniejącego już The Naturatu.

Tego dnia odbędzie się jedno spotkanie Pucharu Biedronki. W nim brązowi medaliści z ubiegłego sezonu czyli Piwkarzyki zmierzą się ze zwycięzcą 2 ligi czyli Luz Blues Team. Przed Piwoszami bardzo trudne zadanie, ponieważ „Bluesmeni” z brzydkiego kaczątka (jakim byli debiutując przed paroma laty w TLF) przeobrazili się w przepięknego i niezwykle silnego futsalowego – Łabędzia.

To co najważniejsze zacznie się w samo południe. W meczu o Superpuchar TLF naprzeciwko siebie staną FC Dallas oraz La Zabawa. Przez wielu fachowców i bukmacherów te dwa zespoły stoczą ze sobą batalię o Mistrzostwo w sezonie 2023/2024 i niedzielne spotkanie jest swego rodzaju preambułą przed całym sezonem ligowym w którym to oba te zespoły będą rywalizować o tytuł. Spora dawka futsalu z najwyższej półki gwarantowana, ale nie może być inaczej skoro na parkiet przy Piłsudskiego wybiegną najlepsi zawodnicy grający w naszej lidze.

Przypominamy, że tego spotkania zostanie również przeprowadzona transmisja na żywo, ale wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy na halę przy Piłsudskiego, aby z trybun śledzić wszystkie mecze pierwszego weekendu 14 edycji Najlepszej Ligi Świata.Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl/