Nowy zakład produkcyjny Hager w Bieruniu.

 


W ramach intensywnego rozwoju Hager Group – wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych w budownictwie – w miejscowości Bieruń na Śląsku powstał nowy zakład produkcyjny. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym będą tam produkowane, przede wszystkim, elektryczne urządzenia zabezpieczające. Wartość inwestycji to 50 milionów euro. Nowy zakład umożliwi Hager Group zwiększenie mocy produkcyjnych, dalszy rozwój portfolio produktów i poprawę ich dostępności na rynku. Fabryka jest trzecim zakładem produkcyjnym Hager Group w Polsce – po Tychach i Kórniku, a zatrudnienie w niej znajdzie docelowo 1000 osób.

– Ta inwestycja jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję w Polsce, którą budowaliśmy przez ponad 30 lat, i jest kamieniem milowym dla naszego dalszego rozwoju w Europie. Dzięki nowej fabryce Polska jest jedną z kluczowych lokalizacji dla zakładów produkcyjnych Hager Group – mówi Daniel Hager, CEO Hager Group.

Jacek Lubecki, Prezes Hager w Polsce, dodaje: – Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu zwiększamy moce produkcyjne i zapewniamy, że dostępność naszych rozwiązań będzie odpowiadać przyszłemu popytowi. Z satysfakcją obserwuję nieprzerwany wzrost firmy w Polsce – zarówno pod względem pozycji rynkowej, jak i mocy produkcyjnych.

Polska jest obecnie trzecim co do wielkości krajem w Hager Group pod względem liczby pracowników, zaraz za Francją i Niemcami.

Nowa fabryka, zlokalizowana w okolicy Katowic, została zaprojektowana zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego budownictwa, a budynek został wybudowany zgodnie z wytycznymi normy BREEAM na poziomie Excellent. Wdrożono zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, zgodnie z normami ISO 9001, 14001 i 45001. Zapotrzebowanie na energię zostanie częściowo pokryte dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, zainstalowanych na dachu.

Ceremonia inauguracji, która odbyła się 19 września, była uroczystym wydarzeniem, w którym wzięli udział klienci, partnerzy biznesowi, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz pracownicy – w sumie 260 osób. Powody do świętowania były dwa: otwarcie nowego zakładu produkcyjnego oraz obchody 30-lecia istnienia spółki handlowej w Polsce.

Otwarcie nowego zakładu to nie tylko kamień milowy w rozwoju organizacji w Polsce, lecz także świadectwo ambicji firmy w kształtowaniu elektrycznego świata jutra. Patrząc w przyszłość, Hager Group prężnie inwestuje w innowacje, szczególnie w obszarach cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju, aby dostarczać przełomowe produkty i rozwiązania dla swoich klientów i partnerów.

O Hager Group:

Hager Group jest wiodącym dostawcą rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i komercyjnego, zatrudniającym 12 900 pracowników na całym świecie i generującym sprzedaż o wartości 2,8 miliarda euro. Komponenty i rozwiązania są produkowane w 20 lokalizacjach na całym świecie i dystrybuowane do klientów w ponad 100 krajach. Hager Group to międzynarodowa, niezależna firma rodzinna z siedzibą w Niemczech. Od 1992 roku działa także w Polsce, gdzie posiada w tej chwili 3 zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 1700 pracowników.

Ambicją Hager Group, jako jednego z liderów innowacji w branży, jest tworzenie rozwiązań umożliwiających dążenie do zrównoważonego kształtowania elektrycznego świata jutra i odgrywania wiodącej roli w dziedzinie zarządzania i dystrybucji energii. Klienci doceniają bezpieczne i proste produkty Hager Group, które obejmują: systemy bezpieczeństwa i zarządzania energią, osprzęt elektroinstalacyjny i automatykę budynkową oraz systemy prowadzenia instalacji pod markami: Hager, Berker, Bocchiotti/Iboco, Elcom i E3/DC.