Tychy zwycięzcą rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”.

 


Miasto Tychy zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”. Finałowa gala plebiscytu Rower Power – czyli rowerowych nagród Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się we wtorek (19 września) w sosnowieckiej Muzie. Nagrody i wyróżnienia przyznają rowerzyści i organizacje rowerowe działające w regionie.

Głosowano w siedmiu kategoriach, z których każda zawierała po trzy nominacje. Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe.

W kategorii „Gmina przyjazna rowerzystom” wygrały Tychy przed Pszczyną i Piekarami Śląskimi.

– Tychy to miasto rowerzystów. Nasi mieszkańcy wykorzystują ten środek transportu nie tylko rekreacyjnie, ale także w drodze do pracy czy szkoły. Musimy więc zapewnić bardzo dobre warunki do jazdy, dlatego od lat inwestujemy w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów – budujemy nowe ścieżki rowerowe, modernizujemy istniejące, powstają stacje napraw i parkingi dla rowerów. Cieszę się, że ten wysiłek jest doceniany przez użytkowników, rowerzystów – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

W kategorii „Rowerowa Inwestycja roku 2022” zwyciężył kolejny odcinek bulwarów Nacyny w Rybniku, „Urzędnikiem przyjaznym rowerzystom” została Sylwia Górska z Urzędu Miasta Katowic, a aktywistą rowerowym – Kamil Potocki.

Propozycje do nagród, ale i antynagród, które także przyznano podczas gali to wynik konsultacji i rozmów w rowerowym środowisku.

 – Przemierzając nasze miasta na rowerach, obserwujemy zmiany, inwestycje, które dotyczą rowerzystów. Czasami jesteśmy w ocenie zgodni. Innym razem się pospieramy. Ważne, żeby na koniec wyciągać konstruktywne wnioski. Chwalić to, co dobre i ganić, apelować o zmiany, gdy coś nie wyszło – mówią organizatorzy rankingu.

Nagrodę w imieniu tyskiego samorządu odebrał Michał Kasperczyk – tyski oficer rowerowy.

Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe.


Źródło : https://umtychy.pl/