Produkowany w Tychach Jeep Avenger zdobywa tytuł „Best Design Novelty”.

 


Elektryczny Jeep® Avenger (115 kW/156 KM): zużycie energii (w cyklu mieszanym): 15,9-15,4 kWh/100 km*; zasięg na napędzie elektrycznym (w cyklu mieszanym): 390-400 km**; emisja CO2: 0 g/km), oferuje w pełni elektryczny napęd, typową dla Jeepa stylistykę i kompaktowe wymiary – połączenie, które przekonuje nie tylko samych klientów. Ponad 14.000 czytelników magazynu branżowego auto motor und sport wzięło udział w głosowaniu, którego wynik jest jasny: Jeep Avenger został uznany za najlepszą nowość projektową 2023 roku – „Best Design Novelty”, wyraźnie wyprzedzając konkurencję. Avenger wygrał zdobywając 53 procent głosów i tym samym sięgnął po upragnioną nagrodę „autonis” w kategorii „Small SUV/Off-Road Vehicle”, czyli małych SUV-ów i pojazdów terenowych. W plebiscycie „autonis” biorą udział najważniejsze nowości z ostatnich dwunastu miesięcy. W sumie czytelnicy mieli do wyboru 105 modeli samochodów osobowych w podziale na jedenaście klas.

„Jeep Avenger został wprowadzony na rynek dopiero w tym roku, a już jest gwiazdą: dzięki w pełni elektrycznemu napędowi i fajnemu designowi inspiruje klientów i staje się absolutnym bestsellerem. Przyznana naszemu kompaktowemu miejskiemu samochodowi elektrycznemu nagroda „autonis” udowadnia, że jest on dokładnie tym, czego oczekują czytelnicy i klienci”, mówi Luigi Saia, dyrektor Jeep Germany.

Jeep Avenger

Produkowany w Tychach Jeep Avenger to kompaktowy SUV o długości około czterech metrów. Jest on pozycjonowany w szybko rozwijającym się segmencie B-SUV, będącym drugim pod względem wolumenu sprzedaży segmentem w Europie. Przeznaczony dla osób aktywnych poszukujących SUV-a o kompaktowych wymiarach, który oferuje jednak mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania w licznych schowkach. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii.

Z zasięgiem elektrycznym do 400 km w cyklu mieszanym WLTP* i ponad 550 km w cyklu miejskim WLTP, w pełni elektryczny układ napędowy łączy nowy 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep, w ramach której do 2025 roku powstaną cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 r., wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/