Podsumowanie 8 kolejki Fortuna 1 ligi.

Po 8. kolejkach Fortuna 1 Ligi liderem został Górnika Łęczna, który w poniedziałek pokonał Resovię Rzeszów 3:1. Po remisie z Chrobrym Głogów spore rozczarowanie w Krakowie. Pierwszej porażki w sezonie doznała natomiast Miedź Legnica, która przegrała w Gdyni z Arką.

Stal Rzeszów – Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 – Łukasz Sekulski 48′

8. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się od meczu w Rzeszowie, gdzie miejscowa Stal podejmowała Wisłę Płock. Zespół ze stolicy Podkarpacia nie ma komfortowej sytuacji w tabeli i dla niego każdy punkt jest na wagę złota. Stal tym razem nie zdołała wywalczyć jednak nawet jednego „oczka”. Rzeszowianie przegrali bowiem 0:1 z Wisłą Płock, która dzięki zwycięstwu jest coraz bliżej ścisłej ligowej czołówki. Stal zajmuje przedostatnie miejsce i na swoim koncie ma zaledwie cztery punkty. Drużyna z Płocka zgromadziła ich już dwanaście. Przed Stalą Rzeszów teraz spotkanie w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Drużyna z Podkarpacia na wyjeździe, już we wtorek, rywalizować będzie z Miedzią II Legnica.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 – Kamil Biliński 32′

W Katowicach będący w czołówce tabeli GKS podejmował Zagłębie Sosnowiec, które przed tym meczem miało na swoim koncie tylko jedno ligowe zwycięstwo. Zespół od niedawna prowadzony przez Artura Derbina do Katowic pojechał jednak bez lęku i wywalczył trzy punkty. Zagłębie pokonało bowiem GKS 1:0, a jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie strzelił Kamil Biliński. Po tym spotkaniu drużyna z Sosnowca do katowiczan traci już tylko sześć „oczek”.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 – Krystian Pomorski 10′

Znicz Pruszków po dobrym początku sezonu wpadł w kryzys i przegrał kilka meczów z rzędu. Tym razem jednak zawodnikom z Pruszkowa spadł kamień z serca. Znicz bowiem w końcu się przełamał i nie tylko nie przegrał, ale zgarnął trzy punkty za zwycięstwo. W spotkaniu dwóch beniaminków Fortuna 1 Ligi lepszy okazał się bowiem ten z Pruszkowa, który zwyciężył 1:0. Dla Polonii Warszawa była to natomiast trzecia porażka z rzędu. „Czarne Koszule” aktualnie są w strefie spadkowej.

Wisła Kraków – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 – Mikołaj Lebedyński 7′
1:1 – Goku Roman 40′

Wisła Kraków podejmowała ostatnią drużynę w tabeli, Chrobrego Głogów. Kibice „Białej Gwiazdy” liczyli na pewne zwycięstwo swojej drużyny. Chrobry jednak pokazał, że nie jest „chłopcem do bicia” i nie zamierzał się poddać. Głogowianie już w 7. minucie objęli prowadzenie. Co prawda Wisła przed przerwą zdołała wyrównać, ale więcej goli w tym meczu nie padło i zakończył on się remisem 1:1. Dla drużyny z Głogowa to cenny wynik, bowiem punkt wywalczony w jaskini lwa może wiele znaczyć. W Krakowie natomiast spore rozczarowanie. Po 8. kolejkach tego sezonu Wisła jak na razie ma 10 „oczek” i plasuje się w środku stawki.

Odra Opole – Lechia Gdańsk 0:0

Odra Opole do 8. kolejki Fortuna 1 Ligi przystępowała jako lider. Piłkarze prowadzeni przez Adama Noconia nie mieli jednak łatwego zadania, bo przyszło im się zmierzyć ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy. Lechia co prawda zajmuje miejsce w środku tabeli, ale to zespół, który jest nieobliczalny. Gdańszczanie walczą o to, aby doskoczyć do ligowej czołówki. W tym meczu ostatecznie nie było rozstrzygnięcia, bowiem zakończył się on bezbramkowym remisem. Taki wynik w lepszej sytuacji stawia Odrę, która aktualnie jest wiceliderem, ale do pierwszej drużyny w zestawieniu traci tylko jeden punkt.

GKS Tychy – Motor Lublin 2:0 (2:0)
1:0 – Krzysztof Machowski 14′
2:0 – Wiktor Żytek 28′

Motor Lublin to beniaminek, który jest jedną z rewelacji sezonu. Drużyna ze stolicy Lubelszczyzny spisuje się bowiem bardzo dobrze i każdy musi się z nią liczyć. Tym razem jednak piłkarze prowadzeni przez Goncalo Feio musieli uznać wyższość rywala. W Tychach miejscowy GKS zwyciężył bowiem 2:0. Gospodarze losy tej potyczki rozstrzygnęli już w pierwszej połowie potyczki. Dzięki wygranej GKS Tychy zrównał się punktami z Motorem. Obie drużyny mają po szesnaście „oczek”.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2)
0:1 – Bartosz Bida 16′
0:2 – Mateusz Ziółkowski 45′
1:2 – Artem Polarus 45′
2:2 – Adam Radwański 47′

Spotkanie w Niecieczy dostarczyło kibicom sporo emocji. Podbeskidzie potrzebuje punktów, aby odskoczyć od dolnych rejonów tabeli i z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadziło już 2:0. „Słonie” nie zamierzały się jednak poddawać i jeszcze przed przerwą zdobyły kontaktowego gola, a tuż po wznowieniu gry Adam Radwański doprowadził do wyrównania. Gdy wszyscy oczekiwali następnych bramek, to te w Niecieczy już jednak nie padły. To spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Podbeskidzie ma skromną przewagę nad strefą spadkową, a Bruk-Bet Termalice brakuje kilku punktów do ligowej czołówki.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:1 (0:0)
1:0 – Karol Czubak 64′
2:0 – Olaf Kobacki 84′
2:1 – Damian Michalik 90′

Przed tą kolejką Miedź była jednym z dwóch zespołów Fortuna 1 Ligi, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki. Ta dobra passa legniczan dobiegła jednak końca. W spotkaniu w Gdyni triumfowała bowiem Arka, która zwyciężyła 2:1. Gdynianie prowadzili dwoma bramkami, a Miedź honorowego gola strzeliła w samej końcówce potyczki. Legniczanie mają piętnaście punktów i tracą trzy do lidera. Arka zgromadziła jedenaście „oczek”.

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 3:1 (3:0)
1:0 – Karol Podliński 33′
2:0 – Adam Deja 38′
3:0 – Egzon Kryeziu (k.) 43′
3:1 – Mateusz Bondarenko 90′

W ostatnim meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Górnik Łęczna zmierzył się z Resovią Rzeszów. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, a ostatecznie ten mecz wygrali 3:1. Dla klubu z Łęcznej była to już piąta wygrana z rzędu! Górnik to także jedyna drużyna w Fortuna 1 Lidze, która w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki. Po zwycięstwie z Resovią Górnik został nowym liderem. Nad drugą w tabeli Odrą Opole klub z Łęcznej ma jeden punkt przewagi. Resovia Rzeszów zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.