Nowy radiowóz w tyskiej komendzie.

 


Wczoraj nastąpiło oficjalne przekazanie Komendzie Miejskiej Policji w Tychach nowego radiowozu marki Suzuki. Srebrno-niebieskie barwy z fluorescencyjnym oznakowaniem, to nowość na tyskich drogach. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Tychach oraz budżetu Policji. W oficjalnym przekazaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk, Prezydent Tychów Andrzej Dziuba oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach nastąpiło oficjalne przekazanie nowego pojazdu służbowego. Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz naczelnik Wydziału Drogowego nadkom. Artur Pańszczyk odebrali kluczyki do Suzuki S-Cross z rąk Prezydenta  Tychów Andrzeja Dziuby. Radiowóz został w połowie sfinansowany ze środków przekazanych przez lokalne władze samorządowe. Druga część została pozyskana ze środków budżetowych Policji. Nowy radiowóz zasili flotę policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę na tyskich drogach, obsługując między innymi kolizje i wypadki drogowe. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej. Za kilka tygodni na ulice Tychów wyjedzie kolejny nowy radiowóz, który również został dofinansowany przez lokalne władze samorządowe.

Suzuki, które już wkrótce pojawi się na tyskich drogach, to pierwszy w Tychach radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną, poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

Mundurowym, którzy będą użytkowali nowy pojazd, życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/