Gmina Lędziny otrzymała dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+”.

 


Gmina Lędziny otrzymała dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+” na adaptację dwóch pomieszczeń na pierwszym pietrze w budynku Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 przy ul. Stadionowej, co pozwoli na utworzenie dodatkowych oddziałów dla 32 dzieci w istniejącym Żłobku Miejskim w Lędzinach.

W minioną środę  (13.09.2023r.) w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, Gmina Lędziny podpisała z Urzędem Wojewódzkim umowę na dofinansowanie inwestycji.

Inwestycja pozwoli stworzyć dodatkowo 32 miejsca opieki dla dzieci do lat 3. Po realizacji zadania Gmina Lędziny otrzyma dodatkowo dofinansowanie do tych miejsc przez okres 3 lat funkcjonowania programu w łącznej kwocie dofinansowania w wysokości 963 072,00 zł.

MALUCH+ to program rządowy, którego celem jest rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Program przyczyni się do zwiększenia dostępności miejsc sprawujących pieczę nad maluchami. Na jego cel przeznaczono kwotę 5,5 miliarda złotych z funduszy KPO i FERS. Dzięki tej inicjatywie zwiększy się aktywizacja zawodowa rodziców, którzy mogą szybciej wrócić na rynek pracy i zatroszczyć się o rozwój zawodowy. Co ważne, w projekcie nie jest wymagany wkład własny gminy.


Źródło : http://www.ledziny.pl/