Dwa baseny otwarte na terenie OW Paprocany ? Jest wniosek o dofinansowanie budowy.

 


Prezydent miasta Andrzej Dziuba za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że tyski samorząd złożył wniosek o dofinansowanie budowy 2 basenów otwartych z atrakcjami wodnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

„Temat budowy basenu otwartego w ostatnich miesiącach często był tematem dyskusji mieszkańców naszego miasta na różnych forach internetowych i w mediach. Z dużym zainteresowaniem śledziłem komentarze, które pojawiały się w tym temacie i niezmiennie na sesjach Rady Miasta Tychy wyjaśniałem radnym, dlaczego w ostatnich latach taki basen nie powstał. Coraz trudniejsza sytuacja finansowa samorządów, coraz wyższe koszy realizowanych inwestycji, pilniejsze i nieplanowane wcześniej, a konieczne do realizacji zadania (np. budowa nowego bloku operacyjnego w szpitalu Megrez) – to tylko niektóre z powodów. W rozmowach zaznaczałem także, że jeśli tylko pojawią się środki, które można pozyskać na budowę basenu otwartego w naszym mieście, to spróbujemy po nie sięgnąć. Dziś mogę Państwu powiedzieć, że kilka dni temu złożyliśmy wniosek do Programu Polski Ład o dofinansowanie w wysokości 30 mln złotych na budowę 2 basenów otwartych z atrakcjami wodnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Jeśli uda nam się uzyskać dofinansowanie, rozpoczynamy projektowanie i budowę. Trzymajcie kciuki.
Radnych, którzy na każdej sesji poruszali temat budowy basenu, jako „największej potrzeby mieszkańców Tychów” zachęcam, by z takim samym zapałem wspierali realizację tego projektu i jego promocję wśród polityków, by nasz tyski projekt znalazł się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z rządowego programu. Liczę na Państwa wsparcie!” – napisał Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.