EkoLogiczny Piknik Rodzinny.

 


Już za kilka dni, 10 września 2023 roku od godziny 15.00 wszyscy miłośnicy przyrody i ekologii mają okazję dołączyć do EkoLogicznego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w urokliwym ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie ekologii, zdrowego stylu życia oraz aktywnej edukacji ekologicznej wśród dzieci i dorosłych.

EkoLogiczny Piknik Rodzinny to więcej niż tylko zabawa. To także okazja do spotkania z lokalnymi ekspertami, którzy będą dostępni na miejscu, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ekologii oraz udzielić praktycznych porad, jak bardziej odpowiedzialnie dbać o naszą planetę – w praktyce, w codziennym działaniu. Podczas wydarzenia będą z nami następujące podmioty proponujące ciekawe animacje i warsztaty:

Eko Przystanek – ekologiczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, by dowiedzieć się jak można wykonać w naturalny sposób herbaty, pyszną czekoladę oraz zasadzić rośliny w uroczych doniczkach

Balik Hand Made – warsztaty szycia wielorazowych torebek na żywność i breloczków z t-shirtów. Nauczymy Was, jak zrobić praktyczne i stylowe torby i gadżety, które pomogą ograniczyć zużycie plastiku.

Pasieka Gucio – poznajcie fascynujący świat pszczół. Dowiecie się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszej planety i jak możemy pomóc w ich ochronie.

LA FLOR – Warsztaty plecenia wianków na głowę. To nie tylko piękna ozdoba, ale także sposobność do bliższego kontaktu z naturą.

ZOMI – Program animacyjny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Aktywność fizyczna i ruch to klucz do zdrowego stylu życia, a my pokażemy Wam, że można to robić w zabawny sposób!

AzisLight – Pokaz światła Led Show! Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia wizualne, które dostarczą mnóstwo radości i inspiracji.

EkoLogiczny Piknik Rodzinny to doskonała okazja, by wspólnie działać na rzecz lepszego jutra i inspirować innych do podejmowania bardziej ekologicznych wyborów. Przyjdźcie i bawcie się razem z nami, ucząc się jednocześnie, jak możemy dbać o naszą planetę! Wstęp na Piknik jest bezpłatny, więc zapraszamy wszystkie rodziny, przyjaciół i miłośników natury do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 19.00.

EkoLogiczny Piknik Rodzinny organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2023.