Od 8 września głosujemy na projekty w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego.

 


8 września rozpoczynamy głosowanie na projekty mieszkańców złożone w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać aż cztery projekty.

Do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego złożono rekordową liczbę 239 wniosków. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej pod głosowanie trafiło łącznie 145 projektów, z czego 31 dotyczy całego miasta, a 114 określonego rejonu.

Każdy tyszanin, niezależnie od tego ile ma lat, może jeden raz zagłosować, wybierając maksymalnie cztery projekty – dwa z puli projektów dotyczących całego miasta i dwa z puli projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Przy wyborze projektu rejonowego możesz wybrać projekt/y, który najbardziej Cię interesuje, a nie ten, który znajduje się najbliżej twojego zamieszkania.

Jak już wybrałeś projekt lub projekty. możesz zagłosować

Głosowanie w formie elektronicznej zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Po wpisaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz zaakceptowaniu regulaminu, ostateczny wybór zatwierdź klikając na przycisk „Głosuj”. Pamiętaj, możesz zagłosować tylko raz. Każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną. W formie papierowej możesz zagłosować w Głównym Puncie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209 w godzinach pracy urzędu.

Dlaczego warto głosować?

Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Wasze głosy mogą realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców.

Kto jeszcze nie wybrał swoich projektów może zapoznać się z nimi na stronie razemtychy.pl w zakładce Budżet Obywatelski na 2024 r./Projekty Mieszkańców.

Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii lub dzielnicy.


Źródło : https://umtychy.pl/