Rock na Plaży 2023.

 


W tym roku spotykamy się 2 września w Tychach, by poczuć „ten klimat, ten luz”. Wyjątkowo nie na tytułowej plaży, a pod „Żyrafą”, czyli w Parku Miejskim Solidarności.

Rock dobrze brzmi wszędzie – a najlepiej w Tychach, gdzie 2 września 2023 r. kolejny raz fani bluesrockowych brzmień zjadą się na spotkanie pod znakiem Cree i Dżemu.

Rock na Plaży tym razem odbędzie się u stóp popularnej Żyrafy, czyli na terenie Parku Miejskiego Solidarności, po którym poniesie się muzyka klasyki gatunku. Tu też finał będzie miał przegląd konkursowy “Rock na Plaży”, w którym zagrają WASABISad Smiles i Tosia Lazar.

Co nas czeka?
Dzień rozpoczniemy od przeglądu konkursowego “Rock na Plaży”. Zmagania trzech finalistów: Sad Smiles, WASABI i Tosi Lazar oceniać będzie jury w składzie: Sebastian Riedel (Cree) i Janusz Borzucki (Dżem) oraz Szef Muzyczny Antyradia, Marcin Bąkiewicz, który poprowadzi także koncertową część Rocka na Plaży. Finaliści walczą o Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5 000 złotych brutto oraz możliwość zagrania koncertu podczas następnej edycji festiwalu, która odbędzie się 7 września 2024 r.

O godz. 16.30 na scenie pojawi się Ornette, laureat przeglądu konkursowego Rock na Plaży 2022. Zespół już w ubiegłym roku podbił serca uczestników koncertu i Jury. Nie inaczej będzie tym razem! W zespole grają m.in. aktualni lub byli muzycy zespołów Oddział Zamknięty (G. Stępień), KSU (P. Sokołowski), Złe Psy (G. Babisz) czy Pudelsi (M. Motylski).

Następnie sceną zawładnie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Zespół od 40 lat, bez najmniejszej przerwy koncertuje dzieląc się swoją muzyczną pasją. Energia i radość z grania Nocnej Zmian Bluesa to, coś za co publiczność pokochała bluesmanów. Czy i tym razem tłum będzie wspólnie nucić słowa kultowego już przeboju Chory na bluesa?

Po koncercie nastąpi ogłoszenie laureata przeglądu konkursowego. Na tym jednak nie kończymy muzycznych doznań! Przed publicznością zagrają niekwestionowane legendy tyskiego festiwalu. Na scenie zagości CREE, tyski zespół rockowy z Sebastianem Riedlem na czele, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Tradycyjnie też zagra DŻEM. Zespół, który określa się mianem „polskich Rolling Stonesów” zapewni nam porządną dawkę dobrego rocka! Z pewnością nie zabraknie utworów jak: Czerwony jak cegłaWhisky czy Wehikuł czasu.

Na uwagę wszystkich miłośników Rocka na Plaży 2023 zasługuje limitowana edycja muzycznych gadżetów własnych – kostek do gitary, bandanek i T-shirtów, przygotowanych po raz pierwszy w historii festiwalu. Gadżety do kupienia będą podczas koncertu 2 września 2023 r w Parku Miejskim Solidarności.

Wszystkich miłośników mocnych brzmień zapraszamy do Tychów, które w pierwszą sobotę września staną się rockową stolicą!

Szczegółowy program imprezy:
15.00 PRZEGLĄD KONKURSOWY ROCK NA PLAŻY 2023
WASABI
Sad Smiles
Tosia Lazar
16.30 Ornette – laureat przeglądu konkursowego Rock na Plaży 2022
SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA
Ogłoszenie laureata konkursu
CREE
DŻEM
Prowadzenie:
Piotr Kumor (konkurs),
Marcin Bąkiewicz / Antyradio (główna część koncertowa).


Źródło : https://kultura.tychy.pl/