Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych z tytułem Turystycznej Usługi Roku 2023.

 


Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych należące do Kompanii Piwowarskiej zostało nagrodzone Godłem Turystycznej Usługi Roku 2023. Wyróżnienie przyznaje kapituła programu Forum Biznesu. Celem programu jest wskazywanie i nagradzanie usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom jakość na najwyższym poziomie.

Tyskie Browary Książęce to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Są ważną częścią historii i dziedzictwa Śląska i Tychów od blisko 400 lat. To perła architektury regionu. Piwo warzy się tu nieprzerwanie od 1629 r., co oznacza, że jest to jeden z najstarszych wciąż czynnych tego rodzaju obiektów w Polsce. Dawniej był to nie tylko browar, ale również miasteczko, w którym ludzie pracowali i warzyli piwo, mieszkali, bawili, rodzili i modlili się. To historia życia wielu pokoleń – rodzin, które stworzyły na terenie Browaru wyjątkową społeczność.

Centrum Wycieczkowe działa przy Tyskich Browarach Książęcych od 2004 r. Zwiedzając Browar można zobaczyć zabytkową, czynną warzelnię z 1915 r. z miedzianymi kadziami i wnętrzem zdobionym biało-błękitną majoliką, Domek Piwowara, Dom Kawalera, neobarokową Willę Müllera, dawną bednarnię, smolarnię, familoki. Od 1 sierpnia 2023 r. oferta zwiedzania została poszerzona o jedną z najnowocześniejszych i najszybszych rozlewni piwa w Polsce i jedną z niewielu w naszym kraju dostępną dla zwiedzających.

Podczas zwiedzania poznaje się historię Tyskich Browarów Książęcych, etapy powstawania piwa – najstarszego napoju alkoholowego świata, profile sensoryczne piw: Tyskiego i Książęcego, piwne style i zasady piwnej kultury. Wiedza teoretyczna przeplata się z doświadczaniem zmysłowym – w Laboratorium Piwa czekają piwne artefakty i najlepsze odmiany naturalnych surowców. Zwiedzający mogą obejrzeć również linie rozlewu do butelek i puszek, gdzie przewodnik przypomina historię linii rozlewniczych oraz opakowań używanych w Browarze, przedstawia ciekawostki i dane związane z rekordową wydajnością tyskich linii. Niektóre z urządzeń znajdujące się w dziale Rozlewu Tyskich Browarów Książęcych są dostępne jedynie w kilku browarach na świecie.

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych kończy się degustacją w pubie Pod Browarem wyjątkowego, świeżego Tyskiego Gronie z Browaru, do którego serwowane są przekąski podkreślające smak i charakter rozmaitych gatunków piwa. W budynku Centrum Wycieczkowego znajduje się również sklep z akcesoriami sygnowanymi marką piwa Tyskie. Zwiedzanie jest możliwe od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00. Bilety są dostępne poprzez stronę: www.browarytyskie.pl.


Źródło : https://www.kp.pl/