Podsumowanie 6 kolejki Fortuna 1 ligi.

Liderem Fortuna 1 Ligi pozostaje Miedź Legnica, która bezbramkowo zremisowała z GKS-em Tychy. Efektowne zwycięstwo nad Arką Gdynia odniosła natomiast Wisła Kraków (5:1). W tabeli pnie się GKS Katowice.

GKS Tychy – Miedź Legnica 0:0

6. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się od mocnego uderzenia i spotkania GKS-u Tychy z Miedzią Legnica. To drużyny ze ścisłej ligowej czołówki – legniczanie to lider rozgrywek, który utrzymał pozycję. W tym meczu gole jednak nie padły, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Miedź z czternastoma punktami przewodzi stawce – tyszanie mają jedno „oczko” mniej.

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
1:0 – Dominik Piła 42′
2:0 – Camilo Mena 82′
3:0 – Łukasz Zjawiński 90′

W drugim piątkowym meczu bramki już padły i to aż trzy. Lechia Gdańsk podejmowała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po tym meczu „Górale” do domu wracali na tarczy, bowiem Lechiści zwyciężyli 3:0. Zespół z Gdańska po pierwszej połowie prowadził skromnie, ale w końcówce potyczki dołożył kolejne dwa gole i triumfował 3:0. Po tym meczu Podbeskidzie zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. Lechia natomiast zgromadziła dziesięć punktów i dobija się do czołówki ligi.

GKS Katowice – Resovia Rzeszów 3:0 (2:0)
1:0 – Arkadiusz Jędrych 9′
2:0 – Grzegorz Rogala 45′
3:0 – Mateusz Marzec 90′

W sobotę katowiczanie podejmowali Resovię Rzeszów i odnieśli pewne zwycięstwo. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a na przerwę zeszli wygrywając 2:0. W samej końcówce potyczki gola na 3:0 zdobył natomiast Mateusz Marzec. GKS był blisko również czwartej bramki, lecz Arkadiusz Jędrych nie wykorzystał rzutu karnego. Katowiczanie z trzynastoma punktami na koncie są w ścisłej czołówce. Resovia ma siedem „oczek”.

Polonia Warszawa – Motor Lublin 0:1 (0:0)
0:1 – Bartosz Wolski 77′

W stolicy doszło do starcia dwóch beniaminków. Lepszy okazał się Motor Lublin, który zwyciężył skromnie, 1:0. Na jedynego gola w tej potyczce trzeba było długo czekać, bo aż do 77. minuty. Wtedy to trzy punkty Motorowi zapewnił Bartosz Wolski. Trzeba też pochwalić bramkarza zespołu z Lublina, Łukasza Budziłka. On znów pokazał się z bardzo dobrej strony. Motor jest w ścisłej czołówce tabeli. Jak na beniaminka, to wynik godny uznania. „Czarne Koszule” mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Górnik Łęczna – Wisła Płock 1:0 (1:0)
1:0 – Marko Roginić 6′

W Łęcznej sumiennie punktujący Górnik podejmował spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy, Wisłę Płock. W tym meczu również padł jeden gol, ale tym razem nie trzeba było na niego długo czekać. Już bowiem w 6. minucie bramkę zdobył Marko Roginić. Dała on trzy punkty gospodarzom, którzy na swoim koncie mają już dwanaście “oczek”. Wisła Płock ma ich o połowę mniej.

5:1 – Dawid Olejarka 90′

Na mecz Wisły Kraków oczekiwało wielu kibiców. „Biała Gwiazda” po remisie i dwóch porażkach z rzędu tym razem efektownie się przełamała. Zespół z Krakowa miał rywala trudnego, bo Arkę Gdynia. Konia z rzędem temu, kto przed rozpoczęciem tego pojedynku wytypowałby, że Wisła zwycięży aż 5:1. Zespół z Krakowa szybko strzelił gola, na którego równie szybko Arka odpowiedziała. Od temu momentu bramki zdobywali już jednak tylko gospodarze, którzy ostatecznie odnieśli efektowny triumf. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Angel Rodado. Wisła i Arka z ośmioma punktami sąsiadują ze sobą w tabeli.

Stal Rzeszów – Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
1:0 – Szymon Łyczko 34′
1:1 – Mikołaj Lebedyński 56′
2:1 – Szymon Kądziołka 90′

W stolicy Podkarpacia doszło do spotkania dwóch drużyn, które bardzo potrzebują punktów. Po tym meczu w zdecydowanie lepszych humorach są zawodnicy Stali, którzy rzutem na taśmę wywalczyli trzy „oczka” i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Stal pokonała Chrobrego Głogów 2:1 po golu w końcówce potyczki. Głogowianie tym samym wciąż zajmują ostatnią pozycję w tabeli i do tej pory nie zdobyli nawet jednego punktu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 – Artem Polyarus 23′

W Niecieczy zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmował Znicza Pruszków. Beniaminek z Pruszkowa dobrze rozpoczął sezon, ale ostatnio złapał zadyszkę. Znicz w Niecieczy przegrał 0:1 i to była trzecia porażka z rzędu tej drużyny. Jedynego gola w niedzielnym spotkaniu strzelił Artem Polyarus. „Słonie” zrównały się punktami ze Zniczem i zajmują miejsce w środku tabeli. Obie drużyny wygrały po dwa mecze, raz podzieliły się punktami i zanotowały po trzy porażki.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 0:0

W ostatnim spotkaniu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi Odra Opole rywalizowała z Zagłębiem Sosnowiec. Opolanie to drużyna z ligowej czołówki, Zagłębie w tym sezonie jeszcze nie odniosło zwycięstwa. Ta potyczka zakończyła się jednak bez rozstrzygnięcia. Odra zremisowała bowiem z Zagłębiem 0:0. Opolanie na swoim koncie mają trzynaście punktów. Zagłębie do tej pory wywalczyło dwa „oczka”.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FORTUNA 1LIGA 1. TABELA Fortuna 1 Liga Drużyna Mecze 6 Miedź Legnica GKS Katowice Punkty Odra Opole 14 6 Motor Lublin 6 13 Awans 13 GKS Tychy 6 Górnik Łęczna 13 6 8. Lechia Gdańsk 6 Wisła Kraków 13 12 Baraże 10 6 10. Arka Gdynia 6 11. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6 8 8 12. Znicz Pruszków 6 13. Resovia Rzeszów 7 6 Polonia Warszawa 6 Wisła Płock 7 6 Podbeskidzie Bielsko-Biała 6 Stal Rzeszów 6 6 6 6 18. Zagłębie Sosnowiec 6 Chrobry Głogów 6 Spadek 2”