Pierwsza porażka tyszan w Fortuna 1 lidze.

Arka Gdynia pokonała GKS Tychy 2:0. Bramki strzelili Olaf Kobacki i Karol Czubak w drugiej połowie.

Pierwsza część meczu była mozolna, a sytuacji było jak na lekarstwo. Zaogniło się po półgodzinie gry, kiedy piłkarz gości Dominik Połap odepchnął chłopca od podawania piłek. Odpowiedzialny za dostarczenie futbolówki chłopiec przytrzymał ją nogą, kiedy piłkarz GKS-u chciał szybko wznowić grę. Reakcja piłkarza była jednak skandaliczna… Błyskawicznie zareagował sędzia karząc 23-latka czerwoną kartką. Za protesty i bardzo wyraźny sprzeciw, czerwoną kartkę obejrzał także sam trener gości, Dariusz Banasik.

W drugiej połowie oglądaliśmy trafienia. Wynik otworzył Olaf Kobacki, a na 2:0 trafił Karol Czubak, Król Strzelców minionego sezonu. Czubak wykorzystał koszmarny błąd Mateusza Radeckiego, który zabrał się z piłką we własne pole karne i stracił futbolówkę właściwie pod własną bramką.

Arka Gdynia – GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Olaf Kobacki (52), 2:0 Karol Czubak (83)

Arka: Martin Chudy – Marcel Predenkiewicz (73. Dawid Gojny), Przemysław Stolc (80. Martin Dobrotka), Michał Marcjanik, Oleksandr Azackyj, Kasjan Lipkowski – Hubert Adamczyk (60. Kacper Skóra), Sebastian Milewski (81. Michał Borecki), Michał Bednarski (73. Janusz Gol), Olaf Kobacki – Karol Czubak.

GKS Tychy: Maciej Kikolski – Dominik Połap, Jakub Tecław (84. Krzysztof Machowski), Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz – Przemysław Mystkowski (62. Wiktor Niewiarowski), Mateusz Radecki, Wiktor Żytek (62. Marko Dijakovic), Patryk Mikita (62. Marcin Szpakowski) – Bartosz Śpiączka (62. Daniel Rumin).

Żółte kartki: Milewski, Bednarski, Czubak, Azackyj, Skóra, Gol – Mystkowski, Budnicki, Śpiączka

Czerwona kartka: Dominik Połap (GKS’ 36 – za odepchnięcie chłopca do podawania piłek)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)